eco textil

PCK przekazało rowery dla osób niepełnosprawnych – zgłoś się!

DSC_0466.JPG-nggid03298-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010Dzięki współpracy nawiązanej z Polskim Czerwonym Krzyżem dwie dorosłe osoby niepełnosprawne z terenu naszej gminy otrzymają trzykołowe rowery rehabilitacyjne. Rowery dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Spełniają ważną rolę, gdyż pomagają w rehabilitacji, jak również poprawiają ogólną sprawność fizyczną. Rower trójkołowy wskazany jest przede wszystkim do rehabilitacji osób z różnymi schorzeniami układu ruchu. Znajduje zastosowanie u osób chorych na stwardnienie rozsiane, niedowład po udarach mózgu i rdzenia kręgowego, polineuropatii, zaniki m.in. w przebiegu chorób zwyrodnieniowych i zapalnych kończyn dolnych, chorobach reumatoidalnych, wszelkiego rodzaju schorzenia wymagające wzmocnienia m.in. kończyn dolnych.

Osoby, które chciałyby otrzymać rowery proszone są o wypełnienie zgłoszenia z dołączoną kserokopią ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności do Urzędu Gminy w Trzebielinie lub Sołtysa do dnia 30 listopada 2015 r. 

Losowanie rowerów odbędzie się 3 grudnia 2015 roku o godz. 1100 w siedzibie Urzędu Gminy w Trzebielinie. Data nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie w tym dniu przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. ( źr. http://www.trzebielino.pl )