eco textil

Rowery rehabilitacyjne dla uczniów kamieńskiego OREW

Uczniowie Ośrodka – Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego działającego przy kamieńskim Kole PSONI, otrzymały piękny prezent w postaci czterech nowiutkich rowerów rehabilitacyjnych. Od teraz, czworo uczniów cieszy się swymi wyjątkowymi prezentami, które w dużej mierze dopomogą im w rehabilitacji przede wszystkim w domowym zaciszu.

Rowery ufundowała Fundacja Eco Textil – Dzieciom Niepełnosprawnym od Was dla Was ze Skarżyska Kamiennej, która powstałą w roku 2012, i jak określa, ma w swym przesłaniu za cel, niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętym niepełnosprawnością różnego rodzaju. Także ich rodzinom i opiekunom oraz całemu środowisku osób niepełnosprawnych.

Środki finansowe zasilające konto Fundacji pochodzą z przetworzonej odzieży używanej, którą społeczeństwo oddaje do specjalnych pojemników. Im więcej społeczeństwo odda niepotrzebnej odzieży tym więcej niepełnosprawnych dzieci otrzyma pomoc z fundacji. Jego hasło „Od Was dla Was” określa wyjątkowość działania fundacji.

Nasz kamieński OREW podjął współpracę z tą fundacją w ubiegłym roku, i wtedy ośrodek otrzymał dla jednej z uczennic podobne, dwa rowery. Jeden do nauki w szkole, drugi do domu.

Miwa

źródło: http://echokamienia.pl/kamien-pomorski/rowery-rehabilitacyjne-dla-uczniow-kamienskiego-orew/