eco textil

Prezenty nie zmieściły się do buta. Trzy rowery na mikołajki

Trzy rowery trójkołowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podopiecznym Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” przekazał dziś prezydent Józef Nowicki w Centrum Organizacji Pozarządowych. – Nie spodziewaliśmy się tak wspaniałych prezentów. Dziękujemy za to, że o nas pamiętacie – powiedział Dariusz Loch, prezes Fundacji „Otwarcie”.

– Prezenty, niestety nie zmieściły się do butów, więc musieliśmy się spotkać w Centrum Organizacji Pozarządowych – mówił podczas dzisiejszych mikołajków Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum. –Rowery zostały ufundowane przez fundację „Eco Textil”, która wielu koninianom kojarzy się z pojemnikami do zbierania odzieży używanej. Warto jednak wiedzieć, że jedną z jej misji jest właśnie produkcja specjalnych rowerów dla osób z niepełnosprawnościami.

– Wiem, że rowery zostaną dobrze wykorzystane i będą służyć dzieciom w poprawie komfortu ich życia – dodał prezydent Józef Nowicki.

– Na pewno kolejny sezon rozpoczniemy z nowymi rowerkami. Są bezpieczne i chętnie wykorzystamy je wyruszając na wspólne wycieczki – mówiły z radością Ania, mama Dominika i Wioleta, mama Mai.

Do podopiecznych konińskich organizacji do tej pory trafiło już około 40 trójkołowych rowerów.

źródło : http://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/3/5764/prezenty-nie-zmiescily-sie-do-buta-trzy-rowery-na-mikolajki.html