eco textil

Rower dla potrzebującego chłopca. Zagrali ze Szlachetną Paczką

Osiem drużyn zagrało w turnieju charytatywnym ,,Gramy do jednej bramki” organizowanym przez Dynamo Quatro Konin. Wraz ze Szlachetną Paczką potrzebująca rodzina otrzymała specjalny rower, przedmioty pierwszej potrzeby oraz środki finansowe.
Podobnie, jak rok temu, zawodnicy Dynamo Quatro Konin wraz ze Szlahetną Paczką postanowili pomóc niepełnosprawnej rodzinie z regionu konińskiego. – Wybór rodziny był strzałem w dziesiątkę. Naprawdę zasługiwała na pomoc. Pomimo, że nie mają jakiejś super sytuacji finansowej, to nie chcieli nic innego, tylko rower. To dało do myślenia, że trafiliśmy dobrze – tłumaczył Mateusz Nurkiewicz z Dynamo Quatro Konin, organizator turnieju.

 Wspomniany rower to specjalne pojazd przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Otrzymał go chłopiec z wybranej rodziny. Jak tłumaczy Mateusz Nurkiewicz, koszt zakupu roweru znacznie przekraczał możliwości finansowe rodziny. – Otrzymanie takiego roweru z fundacji Eco Textil jest bardzo ciężkie z powodu dużego zapotrzebowania w Polsce. Na szczęście udało mi się to zorganizować. 

Oprócz roweru rodzina otrzymała od uczestników turnieju materiały pierwszej potrzeby, odzież oraz środki finansowe pozyskane podczas specjalnej licytacji. – Dzięki koledze z Dynamo Quatro Krystianowi Robakowi udało się pozyskać wiele fajnych fantów – mówi Mateusz Nurkiewicz. Do kupienia były m.in. koszulki z podpisami reprezentantów Polski, koszulka Igora Jakubowskiego, czy trykoty Ruchu Chorzów i Widzewa Łódź. W trakcie licytacji zebrano 1700 zł.

Oprócz pomocy liczyła się również dobra zabawa. Podobnie, jak rok temu, zawodnicy rozegrali turniej. W tym roku wzięło w nim udział osiem zespołów. – Chcielibyśmy, by ten turniej stał się tradycją. Ambicje mamy jeszcze większe – jeszcze bardziej to rozpromować, zrobić z tego jeszcze większy event, być może nawet dwudniowy – zapewnia Mateusz Nurkiewicz.

źródło : https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/112937/rower_dla_potrzebujacego_chlopca_zagrali_ze_szlachetna_paczka