eco textil

 4000 rowerów rehabilitacyjnych o wartości rynkowej 8,6 miliona złotych podarowała potrzebującym Fundacja Eco Textil wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem.  To aktualny wynik realizowanego od czterech lat programu „Rower dla Niepełnosprawnego”.

Odpowiadając na ogromne zainteresowanie rowerami trójkołowymi, uruchomiliśmy BEZPŁATNĄ Wypożyczalnię Rowerów Online  

czytaj dalej

 

 


Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Rusinowie

 Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy w poniedziałek 4 września  o godz. 8.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Woli Rusinowskiej. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. czytaj całość »

Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Słupsku

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami,  ich rodziców oraz opiekunki i opiekunów do bezpłatnej wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych, która została otwarta przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupsku. czytaj całość »

Ruszyła pierwsza wypożyczalnia! Będą kolejne

Dzięki współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Kaliszu oraz grupą wsparcia „Przystań” uruchomiliśmy pierwszą w Polsce wypożyczalnię rowerów rehabilitacyjnych. Z naszych trójkołowców, jakie udostępniliśmy w trzech rozmiarach, mogą bezpłatnie korzystać osoby niepełnosprawne, zarówno dzieci, jak i dorośli. Wypożyczanie nie wiąże się z wieloma formalnościami, odbywa się na zasadzie „z ręki do ręki”. Użytkownicy kontaktują się z koordynatorem wypożyczalni, panią Sylwią Baranowską i bezpośrednio przekazują sobie rowery. czytaj całość »

Gmina Krzeszowice. Pomoc na trzech kołach

Polski Czerwony Krzyż przekazał trzy pojazdy dla osób niepełnosprawnych. To trzykołowe rowery, które trafiły do podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Te dary to efekt współpracy gminy Krzeszowice z PCK. Chodzi o fakt umieszczenia w 10 sołectwach i trzech osiedlach pojemników na odzież używaną. czytaj całość »

Gmina Repki. Rowery podarowane przez PCK

19 lipca miało miejsce bardzo miłe wydarzenie w Urzędzie Gminy w Repkach. Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mieli przyjemność przekazać dwojgu mieszkańcom gminy dwa duże rowery rehabilitacyjne trójkołowe. czytaj całość »