eco textil
TELEFONY INTERWENCYJNE W SPRAWIE OBSŁUGI POJEMNIKÓW:
DOLNOŚLĄSKIE- 507-614-231
KUJAWSKO-POMORSKIE- 507-614-246
LUBELSKIE- 507-614-241
LUBUSKIE- 507-614-250
ŁÓDZKIE- 507-614-287
MAŁOPOLSKIE- 507-614-133
MAZOWIECKIE- 507-614-139
PODKARPACKIE- 507-614-073
PODLASKIE- 507-614-216
POMORSKIE- 507-614-175
ŚLĄSKIE- 507-614-154
ŚWIĘTOKRZYSKIE- 507-614-185
WARMIŃSKO-MAZURSKIE- 507-614-182
WIELKOPOLSKIE- 507-614-177
ZACHODNIO-POMORSKIE- 507-614-080

Aktualności

Gniezno i rowery od Fundacji Eco Textil

W piątek, 21 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie nastąpiło uroczyste przekazanie dwóch trójkołowych rowerów, które pozwolą podopiecznym placówki aktywnie spędzać czas, przy jednoczesnym wspomaganiu procesu tzw. rehabilitacji czynnej. Sponsorem darowizny, o łącznej wartości około 5 000 zł, jest Fundacja Eco Textil ze Skarżyska – Kamiennej. czytaj całość »

Wymarzony prezent

Specjalistyczny rower rehabilitacyjny to prezent od białostockiego oddziału PCK i Burmistrza Supraśla, który otrzymał Krzysztof Bach z Supraśla. Koszt takiego roweru to około dwa i pół tysiąca złotych. Środki na ten cel uzyskano dzięki współpracy PCK z Gminą Supraśl. Przekazanie prezentu odbyło się 11 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Supraślu.O tym specjalistycznym rowerze Pan Krzysztof marzył od wielu lat.Teraz jego marzenie się ziściło. Źródło:http://www.suprasl.pl/aktualnosci/wymarzony-prezent

Apel Wielkanocny w SOSW

12 kwietnia 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Szczecinku okazał się dniem pełnym radości i niespodzianek. Uczniowie Gimnazjum Nr 5 wraz z opiekunami przygotowali Wielkanocny Apel. Szkolny zespół „Brzechwianie”  w kolorowych strojach odtańczył  „trojaka” oraz „Jezus Chrystus moim Panem jest”. czytaj całość »

KOLEJNY NOWY ROWER REHABILITACYJY DLA MIESZKAŃCA Z GMINY GRODZICZNO

Gmina Grodziczno współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem. W ramach tej współpracy na terenie gminy ustawione zostały kontenery, a wyrazem wdzięczności jest trójkołowy rower rehabilitacyjny ufundowany przez PCK dla niepełnosprawnego mieszkańca z Gminy Grodziczno. W dniu 4 kwietnia 2016 r. podczas obrad Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych nastąpiło uroczyste przekazanie roweru. czytaj całość »

Rowery rehabilitacyjne dla Kuby i Mateusza.

Kuba i Mateusz, młodzi mieszkańcy naszej gminy, odebrali dziś z rąk przedstawiciela Polskiego Czerwonego Krzyża trzykołowe rowery rehabilitacyjne. Zostały im przekazane w ramach akcji „Rowerki za tekstylia”. Świeżo upieczonym cyklistom pogratulował wójt Leszek Grombala.

Rowery są podziękowaniem dla Urzędów Gmin i Miast za aktywny udział w zbiórce odzieży. Chodzi o doskonale wszystkim znane pojemniki ze znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża, do których wrzucać możemy tekstylia. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że pozbywając się w ten sposób zalegających na dnie szafy ubrań wspieramy osoby potrzebujące. czytaj całość »

Mieszkanka Gminy Siemiatycze otrzymała rower do rehabilitacji

Dzięki współpracy nawiązanej między Gminą Siemiatycze a Polskim Czerwonym Krzyżem, mieszkanka z naszej gminy otrzymała trzykołowy rower rehabilitacyjny.Sprzęt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomaga w rehabilitacji, jak również poprawia ogólną sprawność fizyczną.
Rower został już przekazany przez przedstawicieli naszego samorządu.

Źródło :http://gminasiemiatycze.pl/wiesci-gminne/z-zycia-gminy/851-mieszkanka-gminy-siemiatycze-otrzymala-rower-do-rehabilitacji.html

RADOŚĆ Z JAZDY NA WŁASNYCH KÓŁKACH

Dwa rowery-trójkołowce, warte ponad dwa tys. zł każdy, przekazał potrzebującym na Sejneńszczyźnie Polski Czerwony Krzyż. Wszystko dzięki współpracy PCK ze Spółdzielnią Mieszkaniową.

Współpraca polega na tym, że PCK trzyma na terenie spółdzielczym swoje pojemniki na używaną odzież, pozyskiwaną od mieszkańców osiedla. Humanitarna organizacja jest z tej współpracy zadowolona i w zamian zaproponowała spółdzielcom przekazanie w darze rowerów. To trójkołowe pojazdy z koszem, przystosowane do jazdy dla osób, które mają problem ze sprawnym poruszaniem się i utrzymaniem równowagi, nie dla nich więc standardowe rowery o dwóch kołach. czytaj całość »

Darowizna przekazana

Wynikiem rozmów i ustaleń Wójta Gminy Białaczów z Łódzkim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi było spotkanie, które odbyło się dnia 17.01.2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białaczów, podczas którego Wójt Jacek Reszelewski i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białaczowie Teresa Łukasik przekazali nieodpłatnie rowery trójkołowe „ECO TEXTIL” dla 4 osób z terenu Gminy Białaczów, które kwalifikowały się na podstawie orzeczeń o niepełnosprawności. czytaj całość »