eco textil
TELEFONY INTERWENCYJNE W SPRAWIE OBSŁUGI POJEMNIKÓW:
Dolnośląskie, Lubuskie, Łódzkie, Wielkopolskie, Zachodnio-Pomorskie
+48 507-346-412

Lubelskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie
+48 664-853-464

Małopolskie, Opolskie, Śląskie
+48 666-151-392

Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie
+48 730-023-495

Aktualności

Rozdaliśmy już tysiąc rowerów! Jubileuszowe przekazanie w Krakowie

P1170976Szanowni Państwo. Z dumą informujemy, że nasz fundacyjny licznik dobił do liczby 1000! Od jesieni 2013 roku Fundacja Eco Textil Od Was dla Was realizuje wyjątkowy w skali Europy, autorski projekt „Rower dla niepełnosprawnego”. Jego zasada jest prosta i skuteczna. Mieszkańcy miejscowości w całym kraju pozbywają się niepotrzebnej odzieży. Zamiast do kosza, wrzucają ją do pojemników z naszym logo. W ten sposób fundują pojazdy rehabilitacyjne dla potrzebujących, bo właśnie z przetwarzania tekstyliów mamy pieniądze na działalność charytatywną. czytaj całość »

Rowery od Fundacji pomogą w rehabilitacji dzieci

Dla jednych rower to tylko rower, dla innych to „aż” rower. Pojazd, który pozwala odkryć do tej pory niedostępne zakamarki. Zwłaszcza jeśli mowa o osobach niepełnosprawnych. Podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej dostali dziś wyjątkowe trzy koła. czytaj całość »

Podsumowanie roku 2014.

     Rok 2014 był dla nas bardzo pracowitym, ale i wymiernym w efekty czasem. Fundacyjną działalność oparliśmy o nasz autorski program „Rower dla Niepełnosprawnego”. Dziś z dumą możemy powiedzieć – udało się i było warto. Idea społecznej solidarności, którą wyraża hasło „ Oddajesz niepotrzebną odzież – fundujesz rower dla niepełnosprawnego” spotkała sięze zrozumieniem społeczeństwa. Dzięki temu mogliśmy działać z rozmachem, który przerósł najśmielsze oczekiwania. Setki uśmiechniętych dzieci, które niejednokrotnie pierwszy raz same jechały na rowerze. Nie mniej wzruszających listów, rysunków, miłych słów od osób, którym przekazaliśmy rowery rehabilitacyjne oraz coraz powszechniejszy widok osób na trójkołowcach z logo Eco Textil na ulicach miejscowości w całej Polsce to najlepszy dowód, że program realizowany przez Fundację okazał się strzałem w dziesiątkę.

     Od początku realizacji programu, który zainaugurowaliśmy pod koniec 2014 roku przekazaliśmy 911 rowerów trójkołowych, o wartości ponad 1 900 000zł.

     Na 105 rowerów beneficjenci programu otrzymali dofinansowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W 45 przypadkach wnioskujący samodzielnie pokryli 30% kosztów zakupu roweru.

     Rozpoczynając działania pilotażowe z końcem 2013 roku nie spodziewaliśmy się, że po roku trójkołowych cyklistów będziemy liczyć w setkach, a nie w dziesiątkach. Zainteresowanie programem, oraz ogromne zapotrzebowanie na rowery rehabilitacyjne skłoniło nas do rozszerzenia grona o osoby pełnoletnie, szkoły specjalne oraz inne instytucje i fundacje, które na co dzień sprawują opiekę nad niepełnosprawnymi. Fundacyjny licznik wciąż bije i nieuchronnie zbliża się do  liczby czterocyfrowej. Niebawem przekażemy tysięczny rower, na co czekamy z niecierpliwością.
W 2015 roku Fundacja kontynuuje program „Rower dla niepełnosprawnego”.

     W związku z malejącym zainteresowaniem jednej z form przyznawania rowerów rehabilitacyjnych, polegającą na współudziale finansowym PFRON i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie Fundacja rezygnuje z niej.

Przyznawanie pojazdów będzie się odbywać przy pełnym pokryciu kosztów przez Fundację Eco Textil. Uproszczenie zasad pozwoli na ograniczenie formalności i przyspieszy procedury rozpatrywania wniosków.

Osoby zainteresowane otrzymaniem roweru prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją

 

Zabawa w SOSW nr2

P1150816W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr2 przy ulicy Spacerowej w Skarżysku – Kamiennej odbyła się zabawa karnawałowa i przedstawienie jasełkowe. Wystąpili wychowankowie placówki, niepełnosprawne dzieci i młodzież, oraz wolontariusze ze skarżyskich szkół.

czytaj całość »

Za rok 1% dla Eco Textil

logo_oppMiło nam poinformować, że Fundacja Eco Textil „Od Was dla Was” otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Nasz numer KRS to 0000410831. Dzięki temu w przyszłym roku osoby chcące nas wesprzeć będą mogły przekazać na rzecz fundacji 1 procent swojego podatku dochodowego.

Nasza fundacja też zagrała

wospFundacja Eco Textil włączyła się w XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację w Kieleckim Centrum Kultury przekazaliśmy trójkołowy rower rehabilitacyjny. czytaj całość »

Z pomocą na święta

ec1W ostatnich dniach przed świętami Bożego Narodzenia udało się nam pomóc 10 rodzinom ze Skarżyska – Kamiennej. Przygotowaliśmy paczki, zawierające produkty spożywcze, oraz artykuły chemii gospodarczej. czytaj całość »

Przekazanie rowerów w Kcyni

kcynia.pl22 grudnia 2014 r., na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia, uszczęśliwiono kolejne dwie osoby.  Klaudia Guzek  i Agata Wika, które chorują na dziecięcie porażenie mózgowe, otrzymały z fundacji rowery rehabilitacyjne.(źródło kcynia.pl )
czytaj całość »