eco textil

 4000 rowerów rehabilitacyjnych o wartości rynkowej 8,6 miliona złotych podarowała potrzebującym Fundacja Eco Textil wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem.  To aktualny wynik realizowanego od czterech lat programu „Rower dla Niepełnosprawnego”.

Odpowiadając na ogromne zainteresowanie rowerami trójkołowymi, uruchomiliśmy BEZPŁATNĄ Wypożyczalnię Rowerów Online  

czytaj dalej

 

 


Aktualności

Ruszyła pierwsza wypożyczalnia! Będą kolejne

Dzięki współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Kaliszu oraz grupą wsparcia „Przystań” uruchomiliśmy pierwszą w Polsce wypożyczalnię rowerów rehabilitacyjnych. Z naszych trójkołowców, jakie udostępniliśmy w trzech rozmiarach, mogą bezpłatnie korzystać osoby niepełnosprawne, zarówno dzieci, jak i dorośli. Wypożyczanie nie wiąże się z wieloma formalnościami, odbywa się na zasadzie „z ręki do ręki”. Użytkownicy kontaktują się z koordynatorem wypożyczalni, panią Sylwią Baranowską i bezpośrednio przekazują sobie rowery. czytaj całość »

Gmina Krzeszowice. Pomoc na trzech kołach

Polski Czerwony Krzyż przekazał trzy pojazdy dla osób niepełnosprawnych. To trzykołowe rowery, które trafiły do podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Te dary to efekt współpracy gminy Krzeszowice z PCK. Chodzi o fakt umieszczenia w 10 sołectwach i trzech osiedlach pojemników na odzież używaną. czytaj całość »

Gmina Repki. Rowery podarowane przez PCK

19 lipca miało miejsce bardzo miłe wydarzenie w Urzędzie Gminy w Repkach. Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mieli przyjemność przekazać dwojgu mieszkańcom gminy dwa duże rowery rehabilitacyjne trójkołowe. czytaj całość »

Rowery rehabilitacyjne od PCK dla MCK

Skarżyski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał trzy rowery rehabilitacyjne Miejskiemu Centrum Kultury. Będzie z nich można korzystać podczas różnych imprez rekreacyjnych organizowanych przez MCK.

Trójkołowe rowery są trzy. Każdy innej wielkości. Będą one do dyspozycji uczestników imprez plenerowych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. – Mamy już rowerki biegowe i gokarty,  a teraz będziemy mieć też takie rowery dla dzieci i osób dorosłych, którzy nie mogą korzystać ze zwykłych rowerów – mówi Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektor MCK. czytaj całość »

Otyń. Rower dla Pana Józefa.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu Wójt Gminy Otyń Pani Barbary Wróblewskiej, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pawła Stańczyka Kierownik PCK Pani Grażyna Krzyśko mogła przekazać Panu Józefowi Dyoniziakowi mieszkańcowi Otynia rower. Ten podarunek pomoże Panu Józefowi w trudach codziennego dnia, a że Pan Józef uwielbia jazdę na rowerze, udowodnił to od razu i po przekazaniu roweru szczęśliwy zrobił rundkę wokół Urzędu.

Dar dla niepełnosprawnych

W dniu 13 czerwca br. w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbyło się uroczyste przekazanie przez Polski Czerwony Krzyż pięciu rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
Rowery nieodpłatnie otrzymali uczniowie szkół z terenu naszej Dzielnicy oraz osoby wyznaczone przez Ośrodek Pomocy Społecznej. czytaj całość »

Kolejny rower przekazany

W dniu  12.06.2017 przekazaliśmy kolejny rower trójkołowy. Tym razem otrzymała go Szkoła Podstawowa Nr 5 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oleśnicy przy ul. Wojska Polskiego. Życzymy miłego użytkowania dzieciom tej szkoły.  czytaj całość »

Muzyką do Nieba po raz dziesiąty

W sobotę w Skarżysku – Kamiennej przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej już po raz dziesiąty odbył się Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba”. Całodniowa impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. O 12.00 rozpoczęto występami niepełnosprawnych artystów z placówek specjalnych. Na zakończenie każdy z 10 zespołów otrzymał nagrodę finansową od firmy Wtórpol, oraz specjalny rower rehabilitacyjny od Fundacji Eco Textil. – Bierzemy udział w festiwalu od ośmiu lat. czytaj całość »