O Fundacji

Fundacja Eco Textil „od Was dla Was” powstała w 2012 roku. Celem jej działalności jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, w szczególności dzieciom i młodzieży na terenie całej Polski. Fundacja wspiera również placówki specjalne, oraz organizacje społeczne o podobnym profilu działania.

5
1
8
9
przekazanych rowerów
1
1
3
1
4
1
5
0
przeznaczonych
na wsparcie potrzebującym

Jak pomagamy?

Pieniądze na działalność Fundacja pozyskuje z recyklingu odzieży, zbieranej do kontenerów na terenie całego kraju. Od 2013 roku skupia się na realizacji autorskiego programu „Rower dla Niepełnosprawnego”. Polega ona na bezpłatnym przekazywaniu osobom potrzebującym oraz placówkom zajmującym się opieką nad niepełnosprawnymi specjalistycznych rowerów rehabilitacyjnych. Tysiąc rowerów o wartości dwóch milionów złotych co roku trafia do beneficjentów Fundacji Eco Textil.

Rowery posiadają zamontowany pojemny koszyk, w którym zmieszczą się zakupy.

Są bardzo stabilne, dzięki swojej masie oraz dwóm kołom z tyłu. Obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku, a rower ma bardzo mały promień skrętu.

Oferujemy rowery rehabilitacyjne o specjalnej konstrukcji, umożliwiającej korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej.
Pojazdy doskonale nadają się zarówno do rehabilitacji, jak i aktywnego wypoczynku.
Dysponujemy trzema rozmiarami rowerów, od dziecięcego po przeznaczony dla osób dorosłych

Rozwijamy sieć bezpłatnych wypożyczalni

Od 2017 roku tworzymy stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Umożliwią one korzystanie z nich poza miejscem zamieszkania, na przykład w trakcie wakacji. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób wymagających jedynie czasowej rehabilitacji, oraz chcących sprawdzić, czy trójkołowy rower będzie odpowiedni dla nich.

Eko-akcje, czyli jak chronimy środowisko

Działalność charytatywną łączymy z ochroną środowiska. Zbieraną używaną odzież w stu procentach poddajemy recyklingowi. W ten sposób surowiec, jakim są tekstylia, na nowo służy ludziom, zamiast trafiać na wysypiska śmieci.

Prowadzimy ogólnopolską akcję edukacji ekologicznej – „Zrób porządek w szafie”. Informacje o konkursach i naszych eko – inicjatywach znajdziecie Państwo na naszym profilu facebookowym

Ty też możesz pomóc!
Nie wyrzucaj zużytej odzieży na śmieci - umieść ją w pojemniku Eco Textil

Każdy może stać się fundatorem roweru dla niepełnosprawnego. Wystarczy , że niepotrzebne ubrania oddasz do pojemnika z logo Fundacji Eco Textil, lub Polskiego Czerwonego Krzyża.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję