28 marca 2019

100 Wypożyczalnia – Warszawa

Wypożyczalnia jest wspólnym projektem Fundacji Eco Textil i PCK, a jej okolicznościowy charakter wpisuje się w 100-lecie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele lokalnych mediów oraz Prezes Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK, prof. Jerzy Kotowicz, który mówił o potrzebie aktywności fizycznej, szczególnie wśród osób starszych i niepełnosprawnych.

 

W wypożyczalni dostępne są rowery rehabilitacyjne, umożliwiające korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Sprzęt dostępny jest w trzech rozmiarach: dziecięcym, młodzieżowym oraz dla osób dorosłych. Oprócz rowerów trójkołowych, do wypożyczalni trafił również sprzęt rehabilitacyjny, taki jak balkoniki ortopedyczne, wózki i kule– wkrótce trafi on także do innych punktów w Polsce. To nowość w ofercie naszych wypożyczalni, mam nadzieję że będzie równie popularnym asortymentem co rowery trójkołowe.

Wypożyczalnia będzie czynna w godzinach 8.00-16.00, 5 dni w tygodniu. Umożliwi wypożyczenie rowerów i sprzętu na umówiony z zainteresowanymi osobami czas.

Cieszymy się, że w Warszawie powstało miejsce, które pomoże zaktywizować osoby niepełnosprawne. Uruchomienie wypożyczalni zbiegło się w czasie ze 100-leciem działalności PCK, więc okazja do świętowania jest podwójna – mówiła Dyrektor MOO PCK, Honorata Krzywoń.

 100 to ważna liczba

Wypożyczalnia w Warszawie jest już setnym miejscem tego typu na mapie Polski. Ważnych liczb jest jednak znacznie więcej. W 2017 r., kiedy ruszał projekt wypożyczalni, powstało 5 punktów z rowerami. Rok później było ich już ponad 80! Ogromna dynamika i skala całego przedsięwzięcia pokazuje, jak bardzo takie punkty są potrzebne, i jak realnie mogą wpłynąć na życie osób z niepełnosprawnością.

 

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję