25 maja 2018

11 w Polsce 1 na Lubelszczyźnie -Bezpłatna wypożyczalnia rowerów dla niepełnosprawnych

W chełmskich Warsztatach Terapii Zajęciowej została otwarta bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych dla osób niepełnosprawnych. To pierwsza tego typu placówka w regionie, z której korzystać mogą osoby z różnymi dysfunkcjami.

Materiał Filmowy : TVP Lublin

Poprzez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmie pomoc do niepełnosprawnych dociera na co dzień. Teraz oferta pomocy poszerzy się. Uczestnikom warsztatów przekazano rowery, z których będą mogły bezpłatnie korzystać osoby z różnymi dysfunkcjami.

Otwarcie wypożyczalni połączone zostało z festynem integracyjnym, w czasie którego uczestnicy korzystali z różnych aktywności i zabaw. Organizatorzy mają nadzieję, że rowerów już wkrótce pojawi się więcej, tak aby mogło z nich korzystać szersze grono niepełnosprawnych.

źródło : https://lublin.tvp.pl/37330070/rowery-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia

 

Wcześniejsze wpisy

 • 18 maja 2018

  V Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad specjalnych w Kaliszu

  Trzynaście ekip z Południowej Wielkopolski wzięło udział w Regionalnym Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie-Konin, zorganizowanym 16 maja przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu.

 • 18 maja 2018

  Rowery przekazane

  Rowery otrzymaliśmy w ramach obowiązującej umowy pomiędzy Pomorskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, a Miastem i Gminą Debrzno na użyczenie gruntu, na którym są usytuowane pojemniki metalowe na odzież używaną. Sponsorem PCK, jest Fundacja – „Fundacja Eco Textil Od Was dla Was”, która wspiera Polski Czerwony Krzyż i przekazuje rowery.

 • 16 maja 2018

  Trzykołowe rowery w zamian za odzież

  Co się dzieje z ubraniami, które elblążanie wrzucają do pojemników PCK? Te, które nadają się do użytku, są rozdawane. Te w gorszym stanie są oddawane jako surowce wtórne. W zamian PCK otrzymuje trzykołowe rowery, które rozdaje niepełnosprawnym elblążanom. Dzisiaj jeden z takich rowerów trafił do pana Rafała.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję