5 października 2019

190 wypożyczalnia – Grudziądz

Nasz program bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego stale się rozrasta. Na Fundacyjnej mapie pojawił się punkt o numerze 190- mieszkańcy Grudziądza mogą bezpłatnie korzystać z rowerów, wózków, balkoników i kul. Jej organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych.

W Grudziądzu działa już bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Jej organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych. To druga tego typu placówka w województwie kujawsko-pomorskim, pierwsza funkcjonuje we Włocławku.

W wypożyczalni w Zespole Szkół Specjalnych do dyspozycji są wózki, balkoniki i kule oraz rowery trójkołowe. Sprzęt został przekazany z wielką pompą na sali gimnastycznej z udziałem dzieci, nauczycieli oraz rodziców.

Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy i przewożenie bagażu podręcznego. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Rowery rehabilitacyjne mają specjalną, stabilną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.

Zespół Szkół Specjalnych w Grudziądzu

Sikorskiego 42, 86-300 Grudziądz

tel: (56) 46-135-98

 

Wcześniejsze wpisy

  • 27 września 2019

    13 Integracyjny Rajd Rowerowy

    Już po raz 13 odbył się Integracyjny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej. W imprezie wzięło udział 45 w większości niepełnosprawnych uczestników. Przy kapryśnej aurze pokonali kilkunastometrowy dystans.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję