28 listopada 2018
Działania ekologiczne

2000 kg odzieży zebrali uczniowie w Płońsku. GRATULUJEMY !!!!

Zbiórkę odzieży zorganizował i przeprowadził przy wsparciu naszej Fundacji  Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. St. Kostki w Płońsku. 23 listopada podczas finału akcji zliczono kilogramy- ponad 2 tony  niepotrzebnych tekstyliów udało się zebrać podczas prawie miesięcznej inicjatywy. Uczniowie dzielnie zapracowali na nowy sprzęt dla szkoły- dwa specjalne rowery trójkołowe , które posłużą wszystkim podopiecznym ośrodka .

“Zrób porządek w szafie” to ekologiczno -edukacyjna inicjatywa Fundacji, której celem jest zwrócenie uwagi na recykling odzieży używanej. Odzież i inne tekstylia były oddawane do specjalnych pojemników, które na czas trwania akcji zostały umieszczone przy szkole.  Zebrana odzież nie trafia na wysypisko tylko do ponownego przetworzenia. Organizowana akcja ma charakter edukacyjny – odzież tak jak szkło, makulaturę czy aluminium można zbierać do specjalnych kontenerów a następnie poddawać recyklingowi.

W zbiórkę odzieży zaangażowały się inne szkoły w Płońsku, dzięki temu liczba zebranych kilogramów była tak duża. Szczególne podziękowania należą się : Dom Dziecka w Płońsku ( Grupa usamodzielniająca Załuski), Zespół Szkół Nr2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku , I L.O. im. H. Sienkiewicza ( ZSO w Płońsku – “Płocka”)  Zespół Szkół w Raciążu , Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku , Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku  , Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku

Za przeprowadzenie akcji ekologicznej Ośrodek Szkolno Wychowawczym im. St. Kostki w Płońsku wzbogacił się o dwa nowe rowery trójkołowe, które posłużą uczniom szkoły w zajęciach sportowo rehabilitacyjnych.

 

Kochani !!! DZIĘKUJEMY !!! Z Waszą pomocą udało nam się uzbierać 2000 kg. różnego rodzaju tekstyliów, które trafią na recykling. Środowisko chronione, a nasi uczniowie przeszczęśliwi. Mamy 2 nowiutkie rowery trójkołowe .”

Zapraszamy kolejne szkoły zainteresowane przeprowadzeniem akcji !!!

Wcześniejsze wpisy

 • 19 listopada 2018

  Rowery trafiły do niepełnosprawnych

  Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej otrzymał darowiznę w postaci dwóch trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych. Ufundowała je Fundacja Eco Textil „od Was dla Was”.

 • 14 listopada 2018

  Wypożycz rower w Żarach

  W Żarach w poniedziałek, 29.10., ruszyła bezpłatna wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych.
  – Do dyspozycji mamy 5 trójkołowych rowerów, mały, nieco większy, średni i duże. Osoby, które chciałyby skorzystać z rowerów, powinny w tej sprawie odwiedzić biuro PCK, które mieście się w budynku w Rynku (nr 17/7) w Żarach.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję