18 lutego 2020

207 wypożyczalnia w Nowogardzie

W Nowogardzie została utworzona kolejna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Pod patronatem Urzędu Miasta balkoniki kule wózki i rowery trójkołowe mieszkańcy mogą wypożyczać bezpłatnie. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Robert Czapla. Punkt mieści się w w budynku RCP przy ulicy Wojska Polskiego 3.

Wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem sprzętu zapraszamy do wcześniejszego kontaktu z biurem pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta. Sprzęt będzie wydawany we wtorki i czwartki w godzinach od 12 do 14.

Telefon do wypożyczalni : 91 392 72 40

Źródło: superportal24.pl

Dla przypomnienia, wózki balkoniki i kule można również wypożyczać w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Smużyny 2.

W województwie zachodniopomorskim Fundacja uruchomiła już 17 takich punktów.

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 7 lutego 2020

  Zrób porządek w szafie- rusza III edycja akcji

  Misją naszej fundacji jest nie tylko pomoc niepełnosprawnym, ale i edukacja ekologiczna. Od kilku lat działamy na rzecz zwiększenia świadomości społeczeństwa, że niepotrzebna odzież nie jest zwykłym odpadem, ale pełnowartościowym surowcem wtórnym, który powinien, a dzięki firmie Wtórpol ma szansę ponownie trafić na rynek. Rusza trzecia edycja akcji „Zrób Porządek w Szafie” - zapraszamy szkoły do udziału!

 • 6 lutego 2020

  Wypożyczalnia sprzętu dział już w Gorzowie Wielkopolskim

  Ogólnopolska sieć wypozyczalni sprzętu rehabilitacyjnego stale się rozrasta. Na naszej Fundacyjnej mapie pojawił się nowy punkt . Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego oraz okolicznych miejscowości mogą zgłosić się do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przy ulicy Chrobrego 28 i bezpłatnie wypożyczyć rower trójkołowe, wózek balkonik czy kule.

 • 27 stycznia 2020

  Anioł Dobrego Serca- za to, że świat postrzegacie sercem.

  Podczas uroczystego IV Noworocznego Koncertu Charytatywnego odebraliśmy wyjątkowa nagrodę- Anioł Dobrego Serca. Kapituła przy specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Kłecku przyznała to wyróżnienie za dotychczasową owocną współpracę.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję