30 lipca 2018
2018

3 w lubelskim 30 w kraju

W piątek, 27 lipca w Radzyniu otwarto pierwszą w okolicy, a trzecią w województwie lubelskim wypożyczalnię rowerów dla osób niepełnosprawnych. Pojazdy pozyskało stowarzyszenie „Ósmy Kolor Tęczy” we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Mają wspierać rehabilitację osób z problemami ruchowymi. Od dziś można je bezpłatnie wypożyczać na wybrane godziny w siedzibie fundacji przy ul. Parkowej – w tak zwanej „wodomistrzówce”.

 

Wypożyczalnia liczy pięć trójkołowych rowerów- dwa dla osób dorosłych, dwa dla młodzieży i jeden dla przedszkolaków. Dwa rowery przekazano samemu stowarzyszeniu, by użytkowali je jego podopieczni. Pojazdy wspierają rehabilitację. Niektórzy niepełnosprawni nie zawsze posiadają stabilizację ruchową, więc klasyczne, dwukołowe rowery nie wchodzą w grę.

To trzecia taka wypożyczalnia w województwie lubelskim, po Włodawie i Chełmie. Program przekazywania rowerów prowadzi fundacja Eco Textil. Na terenie Lubelszczyzny współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem. PCK zapowiada, że niebawem pojawią się kolejne wypożyczalnie – prawdopodobnie w Białej Podlaskiej i Łukowie.

http://www.podlasie24.pl

Wcześniejsze wpisy

  • 25 lipca 2018

    Niebawem w Olecku ruszy wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych

    20 lipca o godz. 19.20 na scenie koncertowej „Przystanku Olecko” (Plac Wolności) przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża uroczyście przekażą trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne na potrzeby mieszkańców gminy Olecko. Docelowo trafią do wypożyczalni prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Rowery pozwalają na aktywne i przyjemne spędzanie czasu wolnego, a także przyczyniają się do szybszej i efektywniejszej rehabilitacji.

  • 24 lipca 2018

    Darmowy rower dla osób niepełnosprawnych w Sopocie

    Sopot dbając o osoby niepełnosprawne, umożliwia im korzystanie za darmo ze specjalnych trójkołowych rowerów. Cztery takie pojazdy zostały przekazane sopockiemu MOSiR nieodpłatnie przez Fundację Eco Textil od Was dla Was. Wszystko w ramach programu „Rower dla Niepełnosprawnego”.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję