1 kwietnia 2020

30 łóżek do szpitala w Starachowicach

Nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych działań, 30 specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych trafiło do szpitala w Starachowicach. Sprzęt będzie pomocy w leczeniu pacjentów oddziału zakaźnego.

Łóżka są jednym z asortymentów, które na co dzień Fundacja bezpłatnie udostępnia osobom potrzebującym w ramach  prowadzonej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.  Do placówki w Starachowicach  wczoraj przed południem przyjechał tir załadowany zupełnie nowym sprzętem.  Dyrektor szpitala zapewnił, że  przekazane łóżka będą bardzo pomocne w obecnej sytuacji, ale również w przyszłości wspomogą leczenie pacjentów.

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich bardzo trudna, wiele organizacji dostosowuje swoje działania do  zupełni nowych warunków. Analizując wszystkie okoliczności uznaliśmy, że łóżka rehabilitacyjne, które cieszą się ogromna popularnością w prowadzonej wypożyczalni,   teraz będą bardziej potrzebne  w Starachowickiej lecznicy.

To nasz wkład w walkę ze skutkami epidemii koronawirusa

 

 

 

 

 

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 25 marca 2020

  #Akademia recyklingu BAWEŁNA

  Duża część odzieży, produkowanej na całym świecie, składa się z bawełny. To naturalny surowiec pochodzący z rośliny o tej samej nazwie. Do wytwarzania odzieży używa się włókien z celulozy, otaczających nasiona. Ludzie jako materiału na ubrania bawełny używają prawdopodobnie od kilkunastu tysięcy lat. Na metkach ubrań najczęściej znajdziemy napis „100 % cotton” - czyli 100% bawełny. Co jeszcze produkuje się z bawełny... zobaczcie sami.

 • 18 marca 2020

  Węgorzyno – współpraca na wielu płaszczyznach

  W ubiegłym tygodniu do Węgorzyna dotarło łóżko rehabilitacyjne, zostanie przekazane jednej z mieszkanek opiekującej się chorą mamą. W imieniu rodziny sprzęt odebrał pan Łukasz Nowicki, koordynator punktu obsługi osób niepełnosprawnych działającego przy urzędzie miasta, a cała akcja odbyła się pod czujnym okiem pani Burmistrz Moniki Kuźmińskiej. Dokładnie w tym samy punkcie od kilku miesięcy funkcjonuje też wypożyczalnia drobnego sprzętu. Balkoniki, kule i wózki inwalidzkie fundacja przekazała na działalność wypozyczalni w zeszłym roku.

 • 12 marca 2020

  Wieść o naszej wypożyczalni niesie się szerokim echem!

  Bardzo cieszymy się, że media tak chętnie podejmują temat pomocy osobom niepełnosprawnym - dzięki temu wielu potrzebujących może dowiedzieć się o naszej bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję