27 stycznia 2020

Anioł Dobrego Serca- za to, że świat postrzegacie sercem.

IV Noworoczny Charytatywny Koncert “Dosięgnąć gwiazd” organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Kłecku miał wyjątkową oprawę, w teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie w niedzielne popołudnie zostały wręczone wyjątkowe wyróżnienia- Anioły dobrego Serca –

“Dobry człowiek jest jak małe światełko, wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy”

 

Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Kłecku to doskonały przykład współpracy na różnych płaszczyznach jakie w swojej ofercie ma Fundacja Eco Textil.  W szkole dzieciaki korzystają ze specjalnych rowerów trójkołowych w ramach zajęć sportowo rekreacyjnych,  wspomagając swoją rehabilitację.  Palcówka przystąpiła również do ogólnopolskiej sieci bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, dzięki temu nie tylko uczniowie ale i inni mieszkańcy Kłecka i okolicy mogą bezpłatnie korzystać z sprzętu rehabilitacyjnego w postaci wózków inwalidzkich, balkoników ortopedycznych, kul czy wspomnianych rowerów trójkołowych.

Podopieczni ośrodka wzięli udział w organizowanym przez Fundację i Polski Czerwony Krzyż  przejeździe osób niepełnosprawnych podczas 76 Tour de Pologne w sierpniu 2019 roku.

To dla nas ogromne wyróżnienie, dziękując za dotychczasową współpracę mamy nadzieje, że jeszcze nie jeden raz będziemy mogli wspólnie działać na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 17 stycznia 2020

  Łóżka Rehabilitacyjne – największy hit wypożyczalni

  Specjalistyczne łózka rehabilitacyjne cieszą się największą popularnością osób korzystających z internetowej wypożyczalni. Wyposażone dodatkowo w materac przeciwodleżynowy, stanowią idealne rozwiązanie w przypadku opieki nad osobą chorą. Dzięki stabilnej konstrukcji, mobilności i dostosowaniu do wymagań różnego rodzaju terapii, łóżko jest bardzo przydatne w rehabilitacji i procesie leczenia schorzeń ortopedycznych.

 • 13 stycznia 2020

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pobity nowy rekord!

  28 finał wielkiego grania w pomaganie już za nami. Choć to dopiero szacunkowe wyniki, wiemy że padł kolejny rekord, 115 mln zł zebranych podczas kwesty ulicznej, licytacji oraz wpłat indywidualnych. Tegoroczne hasło to"Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Nowoczesny sprzęt medyczny trafi na szpitalne oddziały dziecięce, specjalizujące się w szczegółowej diagnostyce oraz kompleksowo zajmujące się leczeniem najciężej chorych dzieci. Jak co roku swoją cegiełkę do "fundacyjnej puszki WOŚP " dodała Fundacja Eco Textil.

 • 18 grudnia 2019

  Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego numer 200 w Gdyni

  Kolejny sukces, który świętujemy wspólnie z mieszkańcami Gdyni. To właśnie w tym mieście, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim i Stowarzyszenia Cool-awi wraz z naszym partnerem Polskim Czerwonym Krzyżem uruchomiliśmy dwusetną bezpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z rowerów, wózków, balkoników czy kul będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści, którzy chętnie odwiedzają tę część Polski.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję