28 maja 2021

Bezpłatna wypożyczalnia w Bydgoszczy

Od 24 maja mieszkańcy Bydgoszczy zmagający się z niepełnosprawnością będą mieli okazję bezpłatnie wypożyczyć rower trójkołowy. To 222 punkt na naszej mapie !

Wypożyczalnia działa przy Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem przy ul. Gałczyńskiego 23 (to dawna szkoła NATO na Błoniu).  Pięć rowerów dostosowanych do różnego wzrostu od przedszkolaków po osoby dorosłe czeka na pierwszych miłośników rowerowych wycieczek.

Wypożyczenie to minimum formalności, wystarczy zadzwonić do ośrodka sprawdzić czy dany rozmiar roweru jest dostępny a następnie przyjechać i odebrać zamówiony sprzęt. Po podpisaniu umowy można ruszać na rowerowe szlaki, których w Bydgoszczy nie brakuje.  Punkt działa w godzinach od 8:00 do 16:00

Projekt bezpłatnych wypozyczalni sprzętu rehabilitacyjnego fundacja Eco Textil realizuje od 2018 roku, poza rowerami w zależności od punktu są również dostępne wózki inwalidzkie , balkoniki i kule. W skali kraju to ogromne przedsięwzięcie które tworzymy wraz   partnerami. Taka skala działalności jest możliwa dzięki niepotrzebnej odzieży, którą Polacy oddają do specjalnych pojemników. W ten sposób nie tylko dbamy o środowisko ale i pomagamy tworzyć właśnie takie miejsca.

 

 

 

Zdjęcia : Nasze Miasto Bydgoszcz

Wcześniejsze wpisy

 • 13 maja 2021

  Rower za odzież – zakończenie akcji w SOSW w Rychwale.

  Kolejna akcja zakończona sukcesem za nami! Tym razem, niepotrzebną odzież oddawali podopieczni SOSW w Rychwale. W placówce udało się zebrać aż kilka kontenerów tekstyliów! Efektem całego projektu było przekazanie roweru trójkołowego dla Błażeja – jednego z uczniów szkoły.

 • 20 kwietnia 2021

  Zrób porządek w szafie 2021. Zakończenie akcji w szkole z Kalisza

  Pomimo pandemii, ogromnym sukcesem zakończyła się nasza akcja „Zrób porządek w szafie” organizowana we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Kaliszu. Uczniowie zebrali aż 450 kg odzieży! Efektem projektu było przekazanie roweru trójkołowego dla Jarka - podopiecznego szkoły.

 • 19 kwietnia 2021

  Dzień rowerowy!

  Nasza rowerowa przygoda zaczęła się w Chlewiskach, tam podarowaliśmy pierwszy trójkołowiec, był to rok 2013, a nam towarzyszyły nam ogromne emocje i obawy. Dziś wiemy, że program Rower dla Niepełnosprawnego był strzałem w dziesiątkę. Tysiące niepełnosprawnych dzieci dzięki nam dostało szanse nauki jazdy na rowerze.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję