28 stycznia 2021

Bohaterowie Down The Road na rowerach trójkołowych

Od początku powstania programu Down The Road  bardzo kibicowaliśmy wszystkim wyjątkowym uczestnikom w ich niezwykłej podróży.

Przemek Kossakowski przemierza świat wspólnie z osobami z zespołem Downa, a ich przygody pokazują, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach. W jednym z ostatnich odcinków cała ekipa programu odwiedziła Park Narodowy Jezior Plitwickich na Chorwacji, gdzie kilku uczestników jeździło na trójkołowych rowerkach. W zwiastunie odcinka czytamy : “Czynności, które osoby bez dodatkowego chromosomu robią bez zastanowienia, dla osób z zespołem Downa są nie lada wyzwaniem i często wywołują strach i panikę” , za to radość która pojawia się po przejechaniu kilku pierwszych metrów jest niesamowicie prawdziwa.

W prezentowanym odcinku nie zabrakło emocji, wzruszeń i ogromnej radości z jazdy na rowerze. My te uczucia doskonale znamy- od ponad 8 lat działania programu Rower dla Niepełnosprawnego widzieliśmy ogromną ilość takich  “Łez szczęścia”, okrzyków radości i uśmiechów na twarzy!

Przez ponad 8 lat do osób niepełnosprawnych trafiło ponad 6000 specjalnych rowerów trójkołowych. Choć program uległ modyfikacji to jedno pozostało niezmienne-  rowery trójkołowe nadal są udostępniane osobom potrzebującym BEZPŁATNIE.

 

Ten wyjątkowy odcinek ( i wszystkie pozostałe) można obejrzeć  na player.pl

 

 

 

 

 

 

 

Foto: www.ttv.pl

 

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję