27 kwietnia 2018
Nasze Wasze historie
Działania ekologiczne

Brawo Wy, Kaliszanie !!!

Pana Antoniego poznaliśmy w ubiegłym roku, podczas przekazania kolejnych trójkołowców dla Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu. 20 lat wcześniej, w wieku 37 lat przeszedł udar. Od tamtego czasu nie wsiadał na rower. Był jednym z pierwszych, którzy skorzystali z naszej Bezpłatnej Wypożyczalni Rowerów w tym mieście.

– Kiedy żona dowiedziała się o otwarciu wypożyczalni, namówiła mnie, żebym spróbował. Początki były skromne, przez pierwsze dwa dni nie jeździłem daleko. Z każdym następnym było coraz lepiej, jeździłem coraz dalej – opowiadał pan Antoni. Później jeszcze kilka razy wypożyczał rower. Dzięki mieszkańcom Kalisza od kilku dni ma własny.

 

Kaliszanie włączyli się do naszej akcji „Zrób porządek w szafie”. Zbierali ubrania do kontenerów z logo Eco Textil. W niedługim czasie ustanowili rekord akcji – 1400 kilogramów niepotrzebnej odzieży! Przy okazji dowiedzieli się, że zamiast do śmietnika, lepiej wrzucać tekstylia do specjalnych pojemników. W ten sposób chronimy przyrodę, jednocześnie pomagając potrzebującym.

Zwieńczeniem „sprzątania szaf” było przekazanie roweru rehabilitacyjnego panu Antoniemu na własność. Życzymy powrotu do zdrowia i radości z jazdy, a mieszkańcom Kalisza – gratulujemy!

 

Wcześniejsze wpisy

  • 6 kwietnia 2018

    Otworzyliśmy kolejną wypożyczalnię rowerów rehabilitacyjnych!

    W Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej Edukator przy ulicy Tuwima 12 w Ostrowie Wielkopolskim w czwartek została otwarta wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni.

  • 5 kwietnia 2018

    Koncert dla Kacpra

    Ta historia poruszyła całą Polskę. 12 – letni Kacper z Poznania uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Najpierw trafił do szpitala, obecnie dochodzi do zdrowia w specjalnym ośrodku w Wielkopolsce. Niestety, chłopca...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję