24 stycznia 2019

Brzeg :PCK podarowało potrzebującym rowery rehabilitacyjne

16 stycznia br. 10 trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Podarowano je dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu, a w szczególności zbiórkę odzieży do specjalnych pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta.

Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w Dziennym Domu Pomocy, w którym mieści się siedziba PCK. W spotkaniu wzięli udział: Bartłomiej Kostrzewa – Zastępca Burmistrza Brzegu, Grażyna Piaskowska – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, Lilla Zwierzchowska – kierownik Dziennego Domu Pomocy w Brzegu oraz Walerian Twardzik – prezes OR PCK w Brzegu wraz z przedstawicielami Zarządu Oddziału Rejonowego PCK.
6 rowerów przekazano uczniom wytypowanym przez Dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, 1 rower przekazano dla szkoły na cele rehabilitacyjne, natomiast 3 osoby dorosłe wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu. Rowery trójkołowe to sprzęt rehabilitacyjny przystosowany dla osób niepełnosprawnych, służący do rehabilitacji, podnoszenia kondycji fizycznej, poruszania się i zwiedzania najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Przekazane dary w postaci rowerów wywołały ogromną radość i uśmiech na twarzach obdarowanych.

 

źródło: www.brzeg.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 16 stycznia 2019

  Tak graliśmy z Wielką Orkiestrą

  Fundacja Eco Textil co roku bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku nasi przedstawiciele uczestniczyli w licytacjach w Zespole Szkół Publicznych nr1 w Skarżysku i w Kieleckim Centrum Kultury. Na licytację w Kielcach podarowaliśmy dwa wózki inwalidzkie i rower rehabilitacyjny.

 • 10 stycznia 2019

  Finał tuż tuż – Eco Textil zagra z WOŚP

  Pomagamy tym, którzy pomagają. Brzmi zawile, ale sprawa jest prosta. Jak co roku Eco Textil wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W środę przekazaliśmy rower rehabilitacyjny i dwa wózki inwalidzkie na aukcję, która odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury.
  Mamy nadzieję, że znajdą nabywców i osiągną dobre ceny.

 • 8 stycznia 2019

  Rawa Mazowiecka – wypożyczalnia rowerów trójkołowych

  Pięć rowerów rehabilitacyjnych otrzymała Fundacja Obudźmy Nadzieję. Będą one wypożyczane osobom, które wymagają rehabilitacji i właśnie rower może im w tym pomagać. Mówi Małgorzata Walendziak, prezes Fundacji.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję