3 października 2019

Caritas Wrocław dostała sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

8 wózków inwalidzkich oraz 2 rowery trójkołowe dla osób z niepełnosprawnościami dostała organizacja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej od Fundacji Eco Textil. Środki zebrano między innymi dzięki zbiórkom odzieży używanej.

To cenny nabytek – mówi dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach Justyna Kądziela-Doktor:

Sprzęt będzie mógł być bezpłatnie wypożyczony przez osoby z niepełnosprawnościami z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Osoba, która chce skorzystać z usługi, musi wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 150 złotych i podpisać roczną umowę, która w razie potrzeby może zostać przedłużona.

zdjęcia: Andrzej Owczarek

źródło: http://www.radiowroclaw.pl

Wcześniejsze wpisy

  • 27 września 2019

    13 Integracyjny Rajd Rowerowy

    Już po raz 13 odbył się Integracyjny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej. W imprezie wzięło udział 45 w większości niepełnosprawnych uczestników. Przy kapryśnej aurze pokonali kilkunastometrowy dystans.

  • 20 września 2019

    W Gminie Moryń mogą bezpłatnie wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny

    Ośrodku Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego skorzystania z wózków inwalidzkich, kul czy rowerów trójkołowych. Sprzęt trafił do gminy w ramach wspólnego projektu jaki na terenie całego kraju prowadzi Fundacji Eco Textil i Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję