17 kwietnia 2019

Do rowerowej rodziny dołączyły Pyrzyce i Oświęcim

Pyrzyce z województwa zachodniopomorskiego i Oświęcim z małopolskiego dołączyły do rodziny naszych rowerowych wypożyczalni. Pojazdy pozyskało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pyrzycach oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Oświęcimiu. W pierwszej placówce do dyspozycji jest łącznie 6 rowerów – 3 dla osób dorosłych i 3 dziecięce. Z kolei w Oświęcimiu można skorzystać również z 6 rowerów, ale 3 przeznaczone są dla osób dorosłych, a 3 dla młodzieży.

 

Rowery posiadają specjalną konstrukcję, pozwalającą na korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Pojazdy są bardzo stabilne, dzięki odpowiedniej masie oraz dwóm tylnym kołom. Dodatkowymi udogodnieniami są pojemny koszyk oraz obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie.

 

Wypożyczenie roweru jest możliwe po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dowodu osobistego. Działanie placówek opierać się będzie się na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Wypożyczalnia w Oświęcimiu jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, a w Pyrzycach od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

 

Wypożyczalnia Pyrzyce

Wypożyczalnia w Pyrzycach: PSONI, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło

Nowielin 40, 74-230 Mielęcin
tel. 91 570 06 43

Wypożyczalnia Oświęcim

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”
ul. Dąbrowskiego 125
32-600 Oświęcim
tel. 535350224

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 16 kwietnia 2019

  Gostyń. Bezpłatny rower dla Roberta

  17-letni Robert z Jeżewa otrzymał bezpłatnie rehabilitacyjny rower trójkołowy.
  To efekt współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” z Fundacją Eco Textil ze Skarżyska-Kamennej.

 • 15 kwietnia 2019

  w Kościerzynie przekazano rowery rehabilitacyjne

  We wtorek 11 kwietnie kościerskim rodzinom przekazano pięć rehabilitacyjnych rowerów trójkołowych, które zostały opracowane dla osób niepełnosprawnych, chcących aktywnie spędzać czas, jednocześnie wspomagając proces rehabilitacji.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję