31 października 2019

Dwa kółka i spółka – zbiórka odzieży w Kroczewie

Dzięki akcji rowerowej grupy „Dwa kółka i spółka” ze Szkoły Podstawowej w Kroczewie udało się pozyskać drugi trójkołowy rower, a także wózek inwalidzki. A podczas wtorkowego przekazania sprzętu (29 października) wójt Kamil Koprowski poinformował, że podejmie działania, by budynek urzędu został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Opiekunami rowerowej grupy „Dwa kółka i spółka” w Szkole Podstawowej w Kroczewie są nauczyciele: Dariusz Biesalski i Bartosz Felczak. Jak już informowaliśmy, rowerowi zapaleńcy w ubiegłym roku szkolnym zorganizowali akcję zbiórki używanej odzieży. W zamian za tonę takich ubrań można było pozyskać od fundacji Ecotextil trójkołowy rower dla osoby niepełnosprawnej. Odzew na akcję był ogromny, używanej odzieży zebrano mnóstwo i dzięki niej w czerwcu trójkołowy rower został przekazany 14-letniemu Piotrkowi Smolińskiemu. A ponieważ odzieży zebrano bardzo dużo, fundacja przekazała grupie z Kroczewa kolejny sprzęt.

– Za tonę odzieży firma przekazała wcześniej rower, a że zebraliśmy więcej, niż się spodziewaliśmy, firma dorzuciła jeszcze jeden rower i wózek dla osoby niepełnosprawnej . I dziś taki dzień nastąpił, że możemy ten sprzęt przekazać osobom, które polecił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – mówił podczas wtorkowego przekazania sprzętu jeden z opiekunów rowerowej grupy, Dariusz Biesalski.

Trójkołowy rower otrzymał Mariusz Siwek, a wózek inwalidzki Zbigniew Bisialski.

Wójt Kamil Koprowski dziękował grupie za tak cenną inicjatywę i mieszkańcom, którzy akcję zbiórki odzieży wsparli.

– Oprócz tego chciałbym trochę uderzyć się w piersi i zadeklarować, że podejmiemy działania, by urząd został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – powiedział wójt Koprowski.

 

źródło: gazeta plonszczak.pl

zdjęcia :Katarzyna Olszewska

Wcześniejsze wpisy

  • 5 października 2019

    190 wypożyczalnia – Grudziądz

    Nasz program bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego stale się rozrasta. Na Fundacyjnej mapie pojawił się punkt o numerze 190- mieszkańcy Grudziądza mogą bezpłatnie korzystać z rowerów, wózków, balkoników i kul. Jej organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję