21 marca 2022
2022

Dzień osób z Zespołem Downa

Kolorowe rożne skarpetki to symbol, który jest kojarzony z osobami z zespołem Downa. Dzieje się tak za sprawą  dodatkowego chromosomu, który właśnie  pozostaje ” bez pary”.  Na całym świecie przyjęło się, że właśnie  21 marca zakładamy kolorowe skarpetki najlepiej nie do pary żeby zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą  osób zespołu Dawna oraz rozpowszechnienie ich praw.

Osoby z trisomią 21 chromosomu często zmagają się z zaburzeniami równowagi. Między innymi dlatego tak często korzystają z rowerów trójkołowych. Przez 8 lat udostępniania rowerów trójkołowych mieliśmy okazję i ogromna przyjemność poznać wiele takich wyjątkowych osób.

Zobaczcie sami

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 18 marca 2022

  Wraca akcja – Zrób porządek w szafie.

  Wracamy z jedną z Waszych ulubionych akcji – Zrób porządek w szafie. Wiosna za pasem czas na porządki. Zacznijmy od szafy!   Edukacja ekologiczna zawsze była ważna częścią naszej dzielności. To...

 • 15 marca 2022

  Lubycza Królewska – łóżko dla Pana Michała

  Sprzęt oferowany przez wypożyczalnie prowadzoną przez  Fundacji EcoTextil trafił do Lubczycy Królewskiej w województwie Lubelskim, Pomoże w rehabilitacji i powrocie do zdrowia  Pana Michała,  który w ostatnim czasie przeszedł udar mózgu.

 • 14 marca 2022

  Specjalistyczne Centra Wspierające Edukację Włączającą

  10 marca na zaproszenie Zespołu placówek Edukacyjno wychowawczych uczestniczyliśmy w w inauguracji działania Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą”. Palcówka ze Skarżyska Kamiennej wraz z 22 innymi placówkami uczestniczy w pilotażu tego ogólnopolskiego projektu .

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję