19 kwietnia 2021
2021

Dzień rowerowy!

Nasza rowerowa przygoda zaczęła się w Chlewiskach, tam podarowaliśmy pierwszy trójkołowiec, był to rok 2013, a nam towarzyszyły ogromne emocje i obawy czy pomysł na działalność “zaskoczy”. Dziś wiemy, że program Rower dla Niepełnosprawnego był strzałem w dziesiątkę. Tysiące niepełnosprawnych dzieci, a także osób dorosłych dzięki nam dostało szansę nauki jazdy na rowerze. Od ponad 8 lat Fundacja bezpłatnie udostępnia osobom potrzebującym specjalne rowery trójkołowe.

Pod jednym  z wpisów na Facebook-owym profilu Fundacji pojawił się komentarz, który dokładnie pokazuje jak bardzo trójkołowce były i są potrzebne.

“Uśmiech dziecka bezcenny i pomyśleć, że gdyby nie Fundacja Eco Textil niektóre osoby nigdy nie miałyby możliwości jazdy rowerem . Mój syn nie umiał nawet pedałować na rower wsiadł z płaczem . Ale gdy załapał i nauczył się jeździć robi to z uśmiechem na buzi”

 • Nasze rowery trafiły do ogromnej ilości placówek edukacyjno- wychowawczych,urozmaicając zajęcia sportowe uczniom z niepełnosprawnościami.
 • Specjalne konkurencje z udziałem rowerów są organizowane podczas mitingów Olimpiad Specjalnych
 • Wzięły udział w licznych licytacjach i akcjach charytatywnych
 • Uczestniczyły w specjalnym przejeździe podczas wyścigu Tour de Pologne w 2019 roku
 • a nawet pojawiły się w programie telewizyjnym.

Ale niejednokrotnie są całym światem dla wyjątkowych dzieci, który jak my wszyscy chcą czerpać radość z aktywności fizycznej przystosowanej do ich możliwości. Uśmiech na twarzy, okrzyki radości, a czasem i łzy szczęścia to najpiękniejsze podziękowanie!

 

 

 

 

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 7 kwietnia 2021

  Wypożyczalnia Internetowa -Wasze opinie

  Z ogromną radością i satysfakcją odbieramy Wasze opinie na temat naszej działalności, które utwierdzają nas w przekonaniu, że pomoc dociera tam, gdzie jest potrzebna, poprawiając jakość życia potrzebujących i ich rodzin.

 • 20 marca 2021

  Sezon rowerowy oficjalnie rozpoczęty!!!!

  Wczoraj w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 30  podczas święta szkoły "wiosna na sportowo" oficjalnie rozpoczęliśmy sezon rowery w naszej fundacyjnej społeczności. Nie bez przyczyny na to wydarzenie wybraliśmy to miejsce.

 • 28 stycznia 2021

  Bohaterowie Down The Road na rowerach trójkołowych

  W jednym z ostatnich odcinków cała ekipa programu odwiedziła Park Narodowy Jezior Plitwickich na Chorwacji, gdzie kilku uczestników jeździło na trójkołowych rowerkach. Naprawdę miło było patrzeć, jak wiele radości im to sprawiło :)

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję