1 lipca 2024
2024

Edukacja ekologiczna w SP nr 35 w Bydgoszczy

W tej szkole edukacja ekologiczna jest bardzo ważna.  Wszytko zaczęło się od zbiórki niepotrzebnych ubrań w ramach akcji “Zrób porządek w szafie” edycja wiosna 2024.   Uczniowie poradzili są wspaniale z postawionym zadaniem. Wspólnie uratowali 3600 kilogramów niepotrzebnych ubrań. Ten wynik pozwolił na zajęcie 3 miejsca w ogólnopolskim rankingu, tym samym szkoła otrzymała nagrodę finansową oraz sprzęt rehabilitacyjny.

 

Za otrzymaną kwotę do szkoły zostały zakupione kosze do segregacji śmieci.  To kolejny krok w edukacji ekologicznej uczniów i świetne narzędzie do budowania prawidłowych nawyków. Zarówno w odniesieniu do ubrań jak i innych surowców świetnie sprawdza się zasada 3 R- reduce (ogranicz), reuse (używaj wielokrotnie), recycle (oddaj do recyklingu), a kosze z odpowiednimi kolorami i symbolami pozwolą te wiedze utrwalić.

 

Reduce (ang. ogranicz) – staraj się ograniczać zakup i konsumpcję wszelkich produktów.  Reuse (ang. użyj ponownie) – kupuj rzeczy, których będziesz używać często i jak najdłuzej, pamiętaj, że zawsze możesz powtórnie wykorzystać nawet produkty, które uznawane są za jednorazowe. Recycle (ang. recykling) – prawidłowa segregacja odpadów jest istotna! Dzięki temu możliwe jest ich późniejsze przetworzenie.

Druga nagroda – sprzęt rehabilitacyjny również trafi już do potrzebujących. Szkoła wybrała dwie placówki, do których dostarczyliśmy już sprzęt rehabilitacyjny  w postaci wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące i kule ortopedyczne.  Będą z nich korzystać podopieczni  Domu Pomocy Społecznej w Raciążu oraz Domu Pomocy Społecznej Bydgoszczy.

 

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji jesienią!

 

 

Wcześniejsze wpisy

  • 21 czerwca 2024

    Nagroda specjalna jest już w Kaliszu!

    Niedawno zakończyła się kolejna edycja naszej akcji „Zrób porządek w szafie”, w której wzięło udział 41 placówek z całej Polski. Jej celem było dać drugie życie niepotrzebnym ubraniom i popularyzować...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję