28 listopada 2019
Inne inicjatywy
2019

Finał 8 edycji Top Model- zwyciężył Dawid!!!

Ogromne emocje, wielka radość i chwile, które zapamiętamy na długo – tak można opisać doświadczenie towarzyszące nam podczas finału Top Model. My też mieliśmy spory udział w tej edycji programu – część jednego z odcinków była kręcona w sortowni w Skarżysku-Kamiennej! Finał 8. edycji Top Model wygrał Dawid, 20-latek, który od dziecka cierpi na zespół Tourette’a, powodujący u niego tiki.

W finale pokonał trójkę pozostałych uczestników, którzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności. Dawid otrzymał cenne nagrody, które pomogą mu rozpocząć wymarzoną karierę. Mocno trzymamy za niego kciuki!

 

Przypomnijmy, że w sortowni firmy Wtórpol powstała część odcinka Top Model poświęcona ekologii oraz zero waste. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać ubrania z taśmy i stworzyć z nich oryginalne kolekcje, które później zaprezentowali na wybiegu. Efekty ich pracy były imponujące i pokazały, że nawet ubrania przez kogoś uznane za niepotrzebne, mogą mieć drugie życie.

Ten fragment Top Model miał pokazać, że wyrzucanie niepotrzebnych tekstyliów oraz „fast fashion” to ogromny problem współczesnego świata. Uczestnicy programu byli pod wrażeniem skarżyskiej sortowni oraz ilości rzeczy, która tam trafia.

 

Dziękujemy za ten pełen wrażeń wieczór i mamy nadzieję, że trend na bycie eko rozniesie się szerokim echem, nie tylko w świecie mody!

 

Wcześniejsze wpisy

 • 25 listopada 2019

  Wyróżnienie dla Fundacji

  22 listopada podczas uroczystej gali 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża Fundacja Eco Textil została wyróżniona przez Świętokrzyski Oddział PCK . "Za wieloletnią współpraca, wspieranie humanitarnej działalności i popularyzowanie idei czerwonokrzyskich oraz przyczynianie się do realizacji zadań na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża " - zapisano na uroczystym podziękowaniu.

 • 22 listopada 2019

  Pierwsze łóżko medyczne wydane!

  Niedawno informowaliśmy, że do naszej Bezpłatnej, Internetowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego Fundacji Eco Textil dotarła pierwsza dostawa z zamówionego tysiąca wielofunkcyjnych łóżek medycznych wraz z materacami przeciwodleżynowymi. W czwartek rozpoczęliśmy wysyłkę sprzętu do osób, które złożyły wnioski. Pierwsze trafiło do rodziny ze Skarżyska, pani Małgorzata odebrała go osobiście. Sprzęt jest potrzebny dla chorego męża.

 • 12 listopada 2019

  O naszej wypożyczalni coraz głośniej

  O nasze bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego robi się coraz głośniej w całej Polsce. Rzetelny i wyczerpujący artykuł na ten temat pojawił się ostatnio na portalu INNPoland.
  Dziękujemy i zachęcamy do lektury.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję