23 marca 2018
2018
Rowery Eco Textil

Gastronomik podsumowuje unijne projekty

21 marca 2018 w Zespole Szkół Gastronomicznych odbyła się uroczystość „Projekty unijne w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile”. Celem spotkania było przedstawienie projektów unijnych realizowanych w szkole.

Po uroczystym rozpoczęciu w języku hiszpańskim oraz prezentacji projektów realizowanych w Zespole Szkół Gastronomicznych nastąpiło wręczenie uczestnikom stażu w Kordobie certyfikatów Europass Mobilność, dokumentujących okres szkoleń realizowanych za granicą. Dokument ten sprzyja uznawaniu zdobytych doświadczeń, umiejętności i kompetencji oraz ułatwia ich ocenę.

Przejrzysta struktura dokumentu i wyczerpujące informacje w nim zawarte są bardzo przydatne osobom ubiegającym się o pracę i ułatwiają zadanie zarówno im samym, jak i pracodawcom. Następnie prezentacji projektu „Rozwiń skrzydła kariery” dokonała Pani Marta Kraszewska przedstawiciel UPEMI z Warszawy. W trakcie uroczystości nastąpił również moment przekazania przez przedstawiciela fundacji ECO-TEXTIL panią Różę Klonowską dwóch rowerów dla niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły. Na zakończenie pierwszej części uroczystości goście, rodzice oraz uczestnicy projektów zostali zaproszeni na poczęstunek w stylu hiszpańskim.

Drugą część stanowiła impreza o charakterze językowym, w trakcie której, w ramach obchodów Dnia Językowego, trzyosobowe drużyny reprezentujące każdą klasę wzięły udział w quizie językowym. Pytania o tematyce kulturowej, językowej, filmowej, muzycznej oraz związanej z realizowanymi w szkole projektami unijnymi, nie zawsze były dla uczestników łatwe. W potyczkach zwyciężyła reprezentacja klasy 3 A, drugie miejsce zajęła klasa 3 H, a trzecie- klasa 2 H.

Jednymi z najważniejszych rezultatów projektów są podniesienie kompetencji zawodowych i językowych oraz możliwość rozwoju cech interpersonalnych ich uczestników. Udział w stażach oraz możliwość dzielenia się doświadczeniem są pierwszym krokiem młodzieży w ich przyszłość zawodową

Wcześniejsze wpisy

  • 8 lutego 2018

    Kolejne rowery trójkołowe – przekazane!

    We wtorek, 30 stycznia, w sali obrad im. M. Sikluckiego skawińskiego ratusza miało miejsce przekazanie przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża pięciu rowerów trójkołowych na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców gminy Skawina. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Rower dla niepełnosprawnego”.

  • 1 lutego 2018

    Słupia p. Kępnem: Zabawa z piratami z Karaibów

    Już po raz czwarty Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem zorganizował Powiatowy Bal Karnawałowy, nad którym patronat objął starosta kępiński Witold Jankowski. Każdego roku do Zespołu Szkół Specjalnych przybywają...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję