13 maja 2024
2024

III Potop Skarżyski – profilaktyczny bieg ze wsparciem Fundacji

W Skarżysku-Kamiennej od 2002 roku działa stowarzyszenie, „Arka Noego”. Jego misją jest pomoc dzieciom, młodzieży i ich rodzinom w zakresie zdrowia psychicznego – od profilaktyki po terapię.  Członkowie organizacji organizują warsztaty, prowadzą poradnię, ale też integrują lokalną społeczność. „Arka Noego” zorganizowała trzecią edycję biegu „Potop Skarżyski”. Jego celem jest budowanie świadomości wśród ludzi na temat uzależnień od środków psychoaktywnych, zaburzeń psychicznych oraz pogłębianie wiedzy na temat wartości wspólnego spędzania wolnego czasu, aktywnej i trzeźwej zabawy i poznanie form rozładowania emocji.

W sobotę 11 maja 168 uczestników, od dzieci po seniorów, uczestniczyło w biegu na dystansie 5 kilometrów. Trasa wiodła wokół zalewu rejowskiego w Skarżysku – Kamiennej. Rozgrzewkę poprowadził znany trener i mistrz karate Bruno Sokołowski z Akademii Holistycznej, kilka minut później prezes stowarzyszenia Paweł Włosek dał sygnał pistoletem hukowym i biegacze ruszyli.

Rywalizacja była zacięta, ale najważniejsze były udział, chęć wspólnego spędzenia czasu i promowanie zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, był też gorący posiłek i nagrody. Dla dzieci przygotowano gry i konkursy.

– Wiemy, że sport może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, a tworząc to wydarzenie chcemy wspierać i inspirować ludzi w dbaniu o siebie na każdej płaszczyźnie – napisali organizatorzy.

Cieszymy się, że impreza wsparta przez  Fundację się udała. Kibicujemy „Arce Noego” i wszystkim dobrym inicjatywom.

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję