28 października 2022
2022

Internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma już 3 lata.

Internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma już 3 lata.

Minęły trzy lata od otwarcia naszej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Działalność rozpoczęła tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa i związanym z nią lockdownem. Chorych masowo wypisywano wówczas ze szpitali. Ich bliscy z dnia na dzień stawali przed wyzwaniem zorganizowania dla nich opieki i zdobycia niezbędnego sprzętu  – wózków inwalidzkich czy specjalistycznych łóżek. Dla wielu ludzi ostatnią deską ratunku była właśnie internetowa wypożyczalnia fundacji Eco Textil, ponieważ wiele placówek zlokalizowanych w przy domach pomocy społecznej, urzędach czy szkołach miało ograniczony model funkcjonowania. . 2658 zrealizowanych wniosków, największa popularnością nadal cieszą się łóżka rehabilitacyjne, w drugiej kolejności najchętniej wypożyczanym sprzętem są rowery trójkołowe.

Działamy nadal, pomagamy. Często ludzie pytają nas – gdzie jest haczyk? Czy naprawdę wypożyczacie za darmo? Otóż, haczyka nie ma. Dziś odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Co można wypożyczyć?

Nasza wypożyczalnia powstała po to, by potrzebujący mieli łatwy dostęp do sterowanych elektrycznie, nowoczesnych łóżek medycznych, wózków inwalidzkich, balkoników ortopedycznych, kul i specjalistycznych trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych (mamy je w trzech rozmiarach, od dziecięcych po przeznaczone dla osób dorosłych i o znacznej wadze).

Czy korzystanie z wypożyczalni internetowej naprawdę jest darmowe?

Internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego fundacji Eco Textil jako jedyna w Polsce jest całkowicie bezpłatna. Aby skorzystać z potrzebnego wyposażenia, wystarczy wejść na stronę internetową www.ecotextil.pl i wypełnić prosty wniosek. Formalności zajmują co najwyżej kilka minut. Zamówiony sprzęt dostarczamy pod wskazany adres w każde miejsce w Polsce. Nie pobieramy opłat za wypożyczenie, ani za transport i odbiór sprzętu. Pieniądze na prowadzenie wypożyczalni i zakup sprzętu zdobywamy dzięki przetwarzaniu odzieży używanej, którą ludzie wrzucają do kontenerów z logo Fundacji Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża. Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, po prostu zrób porządek w szafie, a niepotrzebne ubrania podaruj nam.

Czy za przetrzymanie sprzętu grozi mi kara?

Zgodnie z regulaminem, za każdy dzień przetrzymania sprzętu wypożyczający płaci 10 złotych. Jednak na siedem dni przed upływem terminu wypożyczający otrzymuje od nas email z przypomnieniem o tym. Wówczas wystarczy ponownie odwiedzić stronę naszej fundacji, zalogować się i przedłużyć czas wypożyczenia, lub zgłosić chęć zwrotu sprzętu, jeśli nie jest już potrzebny. Ten system świetnie się sprawdza. W ciągu ponad trzech lat działalności naszej internetowej wypożyczalni nie było ani jednego przypadku, by ktoś musiał zapłacić za nieterminowy zwrot.

Ile trzeba czekać na sprzęt?

Ręczne wózki inwalidzkie, kule i balkoniki ortopedyczne dostarczamy praktycznie z dnia na dzień. Na łóżka medyczne czas oczekiwania to średnio 6 tygodni, a na rower rehabilitacyjny do trzech miesięcy. Aktualnie internetowa wypożyczalnia fundacji Eco Textil dysponuje 600 łóżkami medycznymi i 350 rowerami rehabilitacyjnymi. Wszystkie są dziś wypożyczone, po zwróceniu ich przechodzą przegląd techniczny i są niezwłocznie dostarczane kolejnym  osobom, według kolejności zgłoszeń.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 26 października 2022

  Nowy Dwór Gdański wypożyczalnia numer 226

  W połowie października tego roku wspólnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim otworzyliśmy bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Znajduje się ona w budynku, w którym działa...

 • 24 października 2022

  Święto Roweru

  24 października obchodzimy Międzynarodowe Święto Roweru. To okazja, by przypomnieć, że rower „niejedno ma imię”. Szosówki, rowery miejskie, turystyczne, górskie, elektryczne… można by długo wymieniać. Każdy znajdzie pasujący do jego...

 • 21 października 2022

  Międzynarodowy dzień seniora

  20 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Seniora. Celem tego święta jest  poprawienie sytuacji życiowej osób dojrzałych i zwrócenie uwagi na ich problemy. A jest ich niemało, począwszy od problemów zdrowotnych, przez...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję