12 sierpnia 2016
2016
Rowery Eco Textil

Klaudia może teraz jeździć gdzie chce

dscn6047W czwartek w Urzędzie Gminy Przerośl odbyło się uroczyste przekazanie roweru trójkołowego ofiarowanego przez Polski Czerwony Krzyż jednej z mieszkanek gminy. Trójkołowy rower otrzymała czternastoletnia Klaudia z Zespołem Downa.

– Dziewczynka ma problemy z poruszaniem się. Osobom z Zespołem Downa trudniej zachować równowagę, dlatego też w przypadku Klaudii jazda zwykłym rowerem była wykluczona – mówi Rafał Lejmel, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przerośli.

Klaudia uczy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Przytorowej w Suwałkach. Rodzina dziewczyny znajduje się w dość trudnej sytuacji materialnej. Korzysta z pomocy GOPS-u.

– Rodzice Klaudii nie mogli sobie pozwolić na zakup takiego roweru, więc wystosowaliśmy prośbę do Polskiego Czerwonego Krzyża w Suwałkach. O pomoc PCK zabiega wiele gmin. W tym roku podopieczni ośrodków pomocy społecznej w regionie otrzymali dwa rowery. Jeden trafił do nas, drugi do Szypliszk – tłumaczy Lejmel.

Koszt zakupu takiego roweru, to od tysiąca do nawet 3 tys. złotych. Klaudia bardzo ucieszyła się z prezentu.

– Nie kryła zadowolenia. Od razu powiedziała, że to jej rower i że nikomu go nie odda. Byłem wręcz zaskoczony, jak bardzo się cieszy – opowiada kierownik.

Podczas przekazania roweru obecni byli też Radosław Skubina, prezes oddziału Rejonowego PCK w Suwałkach i Sławomir Renkiewicz, wójt Gminy Przerośl.

– Radość dziecka z otrzymanego roweru była najcenniejszym darem Tego typu akcje są namacalnym dowodem potwierdzającym potrzebę kontynuacji takich działań –   podkreśla R. Lejmel. ( źródło materiału i zdjęć : http://www.suwalki24.pl/article/1,teraz_moze_jezdzic_gdzie_chce_niepelnosprawna_klaudia_z_gminy_przerosl_otrzymala_rower# )

 

Wcześniejsze wpisy

  • 4 sierpnia 2016

    Dar serca od PCK

    3 sierpnia 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się – z udziałem burmistrza Dariusza Latarowskiego i dyrektora MOPS p. Teresy Kalinowskiej-Kakareko – przekazanie czterech trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych dla...

  • 31 lipca 2016

    Mają trzy koła i potrafią dostarczyć mnóstwo radości.

    Mają trzy koła i potrafią dostarczyć mnóstwo radości. O czym mowa? O rowerach dla osób niepełnosprawnych. Trzy takie urządzenia trafiły do Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w Złotowie. Rowery mają służyć niepełnosprawnym...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję