6 kwietnia 2020

Kolejne szpitale otrzymały potrzebny sprzęt

W poniedziałek do szpitala powiatowego w Busku – Zdroju dotarła cenna przesyłka. Placówka wzbogaciła się o 20 wielofunkcyjnych łóżek medycznych, sterowanych pilotem, 20 materacy przeciwodleżynowych, oraz 5 wózków inwalidzkich. Ich wartość to ponad 80 tysięcy złotych.

W tych trudnych chwilach chcemy pomóc szpitalom, szczególnie tym, w których leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem – wyjaśnia Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.

Jestem bardzo wdzięczny za tę pomoc. Wózki, a szczególnie wielofunkcyjne łóżka i materace bardzo się nam przydadzą, szczególnie w leczeniu pacjentów w ciężkim stanie. Pomoc rzeczowa w tym czasie jest dla nas nieoceniona. Obecnie nawet mając pieniądze, na realizację zamówień czeka się kilka tygodni. A my dostaliśmy potrzebny sprzęt od razu. Dziękuję Fundacji Eco Textil i panu Leszkowi Wojteczkowi, prezesowi Wtórpolu w imieniu pacjentów i całej załogi – mówi Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego szpitala.

 

W ubiegłym tygodniu Wtórpol i Eco Textil przekazała łącznie 50 łóżek medycznych i 20 wózków inwalidzkich szpitalom w Starachowicach i Skarżysku – Kamiennej. Wkrótce pomoc otrzyma także szpital w Kielcach.

Wcześniejsze wpisy

 • 1 kwietnia 2020

  30 łóżek do szpitala w Starachowicach

  Nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych działań, 30 specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych trafiło do szpitala w Starachowicach. Sprzęt będzie pomocy w leczeniu pacjentów oddziału zakaźnego.

 • 25 marca 2020

  #Akademia recyklingu BAWEŁNA

  Duża część odzieży, produkowanej na całym świecie, składa się z bawełny. To naturalny surowiec pochodzący z rośliny o tej samej nazwie. Do wytwarzania odzieży używa się włókien z celulozy, otaczających nasiona. Ludzie jako materiału na ubrania bawełny używają prawdopodobnie od kilkunastu tysięcy lat. Na metkach ubrań najczęściej znajdziemy napis „100 % cotton” - czyli 100% bawełny. Co jeszcze produkuje się z bawełny... zobaczcie sami.

 • 18 marca 2020

  Węgorzyno – współpraca na wielu płaszczyznach

  W ubiegłym tygodniu do Węgorzyna dotarło łóżko rehabilitacyjne, zostanie przekazane jednej z mieszkanek opiekującej się chorą mamą. W imieniu rodziny sprzęt odebrał pan Łukasz Nowicki, koordynator punktu obsługi osób niepełnosprawnych działającego przy urzędzie miasta, a cała akcja odbyła się pod czujnym okiem pani Burmistrz Moniki Kuźmińskiej. Dokładnie w tym samy punkcie od kilku miesięcy funkcjonuje też wypożyczalnia drobnego sprzętu. Balkoniki, kule i wózki inwalidzkie fundacja przekazała na działalność wypozyczalni w zeszłym roku.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję