28 maja 2018
2018
Rowery Eco Textil

Koszalin: otwarto wypożyczalnię rowerów rehabilitacyjnych

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Rzecznej w Koszalinie ruszyła wypożyczalnia trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych. Zainteresowani będą je mogli wypożyczać na co najmniej dwa tygodnie.

Prezentacja sprzętu i przekazanie go trzem pierwszym użytkownikom odbyły się 25 maja na Rynku Staromiejskim, podczas Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W obchodach wzięło udział kilkaset osób – podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych z regionu wraz z opiekunami i rodzicami.

– Prawie miesiąc temu ruszył „rower miejski”. Stwierdziliśmy, że jest on trochę niekompletny – powiedział prezydent Piotr Jedliński. – Dziś uzupełniamy go o rower przystosowany do osób niepełnosprawnych, które także chcą aktywnie spędzać czas – dodał.

Trójkołowe rowery rehabilitacyjne są stabilne i wygodne, umożliwiają prowadzenie aktywnego stylu życia osobom niepełnosprawnym. Od 26 maja będą nieodpłatnie dostępne w wypożyczalni na okres dwóch tygodni. Wypożyczenie będzie można przedłużyć jeśli nie znajdą się inni oczekujący w kolejce.

Do Koszalina trafiło 8 rowerów specjalistycznych. Są dostępne są w 3 rozmiarach. Nie są przeznaczone do użytkowania na drogach publicznych. Osoby niepełnoletnie będą mogły ich używać pod opieką dorosłych.

Sprzęt przekazała niepełnosprawnym mieszkańcom miasta Róża Klonowska z Fundacji Eco Textil „Od Was dla Was” ze Skarżyska Kamiennej, pionier sieci Wypożyczalni Rowerów Rehabilitacyjnych. Prezydent Jedliński podkreślił, że wypożyczalnia takich rowerów jest pierwszą tego typu w województwie zachodniopomorskim.

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to sposób na pokazanie społeczeństwu, że te osoby są jego integralną częścią, że ich talenty są powodem do dumy, a obecność – do radości. Jest to także okazja do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier, z którymi wciąż się borykają.

źródło: https://ekai.pl/koszalin-otwarto-wypozyczalnie-rowerow-rehabilitacyjnych/

Wcześniejsze wpisy

  • 26 maja 2018

    Rowerowe Krosno

    26 maja Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M.Grzegorzewskiej w Krośnie otrzymali dwa specjalne rowery trójkołowe do wykorzystania podczas zajęć prowadzonych w placówce. Trzeci rower powędrował do Oli, uczennicy placówki.

  • 18 maja 2018

    V Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad specjalnych w Kaliszu

    Trzynaście ekip z Południowej Wielkopolski wzięło udział w Regionalnym Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie-Konin, zorganizowanym 16 maja przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję