17 stycznia 2022
2022

Łóżko rehabilitacyjne pomaga zarówno chorym jak i ich opiekunom.

Kolejne łóżko rehabilitacyjne zostało odebrane przez panią Karolinę. Łóżko wspomoże rehabilitację chorej mamy. Łóżko rehabilitacyjne ma na celu niesienie pomocy zarówno chorym jak i ich opiekunom. Łóżko jest obsługiwane za pomocą pilota. Regulacji podlega

  • wysokość łóżka
  • kont nachylenia całej konstrukcji
  • zagłówka i oparcia pod nogami.

 Regulacja ułożenia wysokości leża jest możliwa od 33-72 cm.  Maksymalny kont nachylenia bezgłowia to 80 stopni, tak szeroki zakres ustawienia umożliwia przyjęcie pozycji pół siedzącej lub siedzącej. Maksymalny kat nachylenia podnóżka wynosi 45 stopni, funkcja umożliwia podniesienie podudzia i uniesienie kolan.

Specjalna funkcja trendelenburga umożliwia ułożenie pozycji pacjenta w której głowa, klatka piersiowa i tułów znajdują się poniżej poziomu kończyn dolnych. Takie zastosowanie jest szczególnie pomocne w czasie zasłabnięć oraz w celu zapobiegania przykurczą mięśni.

Możliwe jest również zastosowanie funkcji antytrendelenburga  czyli ułożenie pacjenta w odwrotny sposób, kiedy głowa klatka piersiowa i tułów znajdują się powyżej poziomu kończyn dolnych. Konta nachylenia całego łóżka zarówno od strony głowy i nóg wynosi do 12 stopni.

Maksymalne obciążenie sprzętu to 180 kg.

Każde łóżko wyposażone jest w sześciokolumnowe aluminiowe barierki zabezpieczające, podnoszone i opuszczane  za pomocą jednego przycisku . barierki można podnieść na wysokość 30 cm ponad materac. łóżka posiadają także bezgłośne koła zabezpieczone hamulcem na przeciwległych szczytach.

 

 

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję