7 sierpnia 2019

Łzy szczęścia i ogromne wzruszenie – Zabrze 76 Tour de Pologne

Pierwsi trójkołowi cykliści jeszcze na długo przed przejazdem pojawili się przy stoiskach Polskiego Czerwonego Krzyża i Fundacji Eco Textil, aby wspólnie oczekiwać na ten szczególny moment. Zapoznawali się i razem ćwiczyli jazdę na rowerach, opowiadali swoje historie. Najmłodsi byli zaciekawieni kursem pierwszej pomocy organizowanym w namiocie PCK i chętnie korzystali z edukacyjnych materiałów dostępnych przy stoisku Fundacji.

Czas szybko mijał i niebawem wszyscy zostali poproszeni o przejście na miejsce startu. Spiker zapowiedział wyjątkowy przejazd organizowany przez Fundację Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż. Wydarzenie to miało na celu pokazanie, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Nasi wyjątkowi cykliści z ogromną dumą przejechali “odcinek specjalny” przy ogromnym wsparciu rodzin, znajomych, nauczycieli oraz pozostałych kibiców, którzy licznie przybyli w okolice mety. Na linii mety miały też miejsce gratulacje oraz pamiątkowe zdjęcia.

W tym wyjątkowym przejeździe udział wzięli: Jerzy Blinda z Katowic, Wiktoria Suchecka oraz Andrzej Jabłoński z Kalisza, Martyna Mazurowska z Lednogóry, Kamil Wojciechowski z Gniezna, Kamila Wysota z Ostrowa Wielkopolskiego, Justyna Tyszer i Paweł Kucy ze Skarżyska-Kamiennej.

Wszyscy uczestnicy przejazdu dosłownie spisali się na medal – i oczywiście otrzymali go, a także wiele innych upominków podczas dekoracji.

Przejazd w Zabrzu pozostanie na zawsze w naszej pamięci, również ze względu na smutne zakończenie – tragiczny wypadek podczas trzeciego etapu 76. edycji Tour de Pologne.

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom! Dzięki Wam ten dzień był naprawdę wyjątkowy! Zobaczcie, jak spędzaliśmy czas w Zabrzu.

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 27 czerwca 2019

  Rowery dla potrzebujących w Lginiu

  Od niedzieli osoby, które mają problem z poruszaniem się, mogą za darmo wypożyczyć rowery trójkołowe w Lginiu. To kolejny efekt wzajemnej współpracy między Stowarzyszeniem ,,Bliżej Autyzmu” oraz Fundacją Eco Textil w Skarżysku Kamiennej.

 • 10 czerwca 2019

  Razem dbamy o czysty Świat!

  Niedawno mieliśmy przyjemność wziąć udział w pikniku pracowniczym firmy LPP (do niej należą popularne marki odzieży – Reserved, Cropp, Sinsay czy Mohito).
  Podczas imprezy pracownicy LPP wrzucali do naszych pojemników używaną odzież, przyniesioną z domów. Wietrzenie szaf przyniosło niesamowity efekt – w ciągu trzech godzin zebrano ponad pół tony ubrań! Tekstylia Fundacja zamieniła na trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne które trafiły do szkoły w Krakowie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję