2 marca 2020

Mamy 500 wypożyczeń!

Z radością informujemy, że nasza bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma już 500 wypożyczeń. Do potrzebujących trafiło już 330 łóżek medycznych, 60 wózków inwalidzkich, 60 rowerów rehabilitacyjnych, oraz 40 balkoników i 10 par kul ortopedycznych. Zachęcamy do korzystania z naszej darmowej oferty.

Każdy wniosek, jaki do nas trafia, jest rozpatrywany w ciągu 24 godzin, po akceptacji wybrany sprzęt niezwłocznie wysyłamy kurierem pod wskazany adres. Wypożyczający ponosi jedynie koszty wysyłki. Osoby ze Skarżyska – Kamiennej i okolic mogą odbierać sprzęt osobiście, w siedzibie Fundacji Eco Textil, po wcześniejszym umówieniu terminu. – Działamy szybko, bo mamy świadomość, że przed koniecznością zdobycia sprzętu rehabilitacyjnego ludzie stają z dnia na dzień. Liczy się czas – wyjaśnia Monika Lipnicka, prezes Fundacji Eco Textil.

Pani Emilia Nowak była 500 osobą, która skorzystała z naszej wypożyczalni. Jej mama od dłuższego czasu wymagała stałej opieki. – Kiedy mama przestała wstawać, zaczęliśmy szukać łóżka medycznego. W wypożyczalniach, które udało się nam znaleźć, albo takich nie było, albo trzeba było za nie płacić. Na szczęście dowiedziałam się o wypożyczalni Fundacji Eco Textil. Nowe łóżko dostaliśmy z dnia na dzień. Jest bardzo funkcjonalne i wygodne, nie było kłopotu z jego złożeniem. Do tego dostaliśmy materac przeciwodleżynowy. Do tej pory opieka nad mamą była trudna nawet dla dwóch osób. Dzięki łóżku jest znacznie łatwiej – opowiada pani Emilia. – Bardzo dziękuję fundacji, żeby ją wesprzeć, przekazałam na jej rzecz 1 procent podatku  – dodaje.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 26 lutego 2020

  Piękny dar fundacji Eco Textil dla specjalnego ośrodka w Kielcach

  W piątek w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach prezes Fundacji Eco Textil ze Skarżyska - Kamiennej, Monika Lipnicka, przekazała placówce specjalne łóżko medyczne. To nowoczesne, sterowane pilotem urządzenie z materacem przeciwodleżynowym, będzie służyć niepełnosprawnym podopiecznym ośrodka.

 • 18 lutego 2020

  207 wypożyczalnia w Nowogardzie

  W Nowogardzie została utworzona kolejna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Pod patronatem Urzędu Miasta balkoniki kule wózki i rowery trójkołowe mieszkańcy mogą wypożyczać bezpłatnie. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Robert Czapla. Punkt mieści się w w budynku RCP przy ulicy Wojska Polskiego 3.

 • 7 lutego 2020

  Zrób porządek w szafie- rusza III edycja akcji

  Misją naszej fundacji jest nie tylko pomoc niepełnosprawnym, ale i edukacja ekologiczna. Od kilku lat działamy na rzecz zwiększenia świadomości społeczeństwa, że niepotrzebna odzież nie jest zwykłym odpadem, ale pełnowartościowym surowcem wtórnym, który powinien, a dzięki firmie Wtórpol ma szansę ponownie trafić na rynek. Rusza trzecia edycja akcji „Zrób Porządek w Szafie” - zapraszamy szkoły do udziału!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję