7 lipca 2020

Nowe trójkołowce na wyposażeniu Zespołu Szkół nr 5 i Szkoły Podstawowej Specjalnej

Uczniowie stargardzkiej „Piątki” oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej będą mogli korzystać z trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, przekazanych obu placówkom przez Fundację Eco Textil. To efekt współpracy Powiatu Stargardzkiego z fundacją, której prezesem jest Monika Lipnicka. Przekazanie obu pojazdów miało miejsce w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i Wicestarosty Joanny Tomczak oraz Agnieszki Krętkowskiej, Dyrektor Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego.

Duży komfort jazdy nowymi trójkołowcami zapewniają odpowiednio dopasowane przekładnie, dzięki którym każdy z użytkowników może wybrać stosowny dla siebie tryb pracy. O wiele prostsze jest również ruszanie i zatrzymywanie się- bez konieczności zsiadania z roweru lub balansowania ciałem. Dodatkową zaletę stanowi spora przestrzeń ładunkowa, jaką tworzy prześwit pomiędzy dwoma tylnymi kołami.

Uczniom ZS 5 im. Tadeusza Tańskiego i Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima, trójkołowce zapewnią nie tylko możliwość codziennego korzystania, ale też utrzymania i poprawy kondycji fizycznej- przede wszystkim w zakresie wzmocnienia koordynacji ruchowej oraz treningu mięśni.

Przekazując pojazdy szkołom, władze fundacji chciały podziękować  Zarządowi Powiatu za podjęcie współpracy w ramach akcji „Zrób porządek w szafie”. W  obu wybranych placówkach ustawiono pojemniki do zbiórki niepotrzebnej odzieży. Przebieg całej akcji pokrzyżował niestety stan epidemii. Jednak organizatorzy nie poddają się, zapowiadając jej kontynuację już od września.

Obdarowanym pozostaje teraz w najbliższym czasie sztuka opanowania technik jazdy na trójkołowcach- z korzyścią dla zdrowia i kondycji wszystkich użytkowników.

 

 

Źródło: powiatstargardzki.pl

 

Wcześniejsze wpisy

 • 22 czerwca 2020

  Zrób porządek w szafie – udana akcja mimo epidemii

  Zakończyła się tegoroczna edycja akcji Fundacji Eco Textil „Zrób porządek w szafie”. Jej celem było zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na sprawę recyklingu odzieży, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodziców, oraz zbiórka niepotrzebnych ubrań. Zebraliśmy 9500 kg niepotrzebnej odzieży.

 • 14 kwietnia 2020

  #pomagamyszpitalom -podsumowanie akcji

  W Polsce trwa walka z epidemią wirusa SARS-Cov-2. Niestety, z wielu źródeł docierają informacje o rosnącej liczbie osób zakażonych, braku środków ochronnych dla personelu medycznego oraz odpowiedniego sprzętu dla pacjentów. Działająca przy firmie Wtórpol Fundacja Eco Textil, prowadząca na co dzień bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, postanowiła włączyć się do akcji przeciwko koronawirusowi i pomóc świętokrzyskim szpitalom przekazując 90 łóżek rehabilitacyjnych i 35 wózków inwalidzkich

 • 6 kwietnia 2020

  Kolejne szpitale otrzymały potrzebny sprzęt

  W poniedziałek do szpitala powiatowego w Busku - Zdroju dotarła cenna przesyłka. Placówka wzbogaciła się o 20 wielofunkcyjnych łóżek medycznych, sterowanych pilotem, 20 materacy przeciwodleżynowych, oraz 5 wózków inwalidzkich. W ubiegłym tygodniu sprzęt trafił również do szpitala w Skarżysku Kamiennej.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję