2 października 2019

Nowy sprzęt w wypożyczalni rehabilitacyjnej dla mieszkańców Nowych Skalmierzyc

Asortyment wypożyczalni działającej przy Stowarzyszeniu Rozwoju Dziecka i Rodziny powiększył się o dodatkowy sprzęt. Jego przekazanie nastąpiło podczas 19. Przeglądu dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych.

Teraz wypożyczający mogą skorzystać również ze specjalnych rowerów trójkołowych i wózków inwalidzkich przekazanych przez Polski Czerwony Krzyż i Fundację Eco Textil. Rowery rehabilitacyjne mają specjalną, stabilną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Wózki pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić.

Oprócz nowego sprzętu, w wypożyczalni do dyspozycji są m.in. łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, balkoniki trójkołowe i dwukołowe oraz balkoniki bez kółek, wózki toaletowe, mata ozonowa, masażery do stóp.

Sprzęt wypożyczany jest na określony czas, w godzinach otwarcia placówki, czyli od 8.30 do 16.30 od poniedziałku do piątku.

 

Stowarzyszenie Rozwoju Dziecka i Rodziny, ul. Kolejowa 18, 63-460 Nowe Skalmierzyce,  tel: 695 054 888

 

 

Wcześniejsze wpisy

 • 27 września 2019

  13 Integracyjny Rajd Rowerowy

  Już po raz 13 odbył się Integracyjny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej. W imprezie wzięło udział 45 w większości niepełnosprawnych uczestników. Przy kapryśnej aurze pokonali kilkunastometrowy dystans.

 • 20 września 2019

  W Gminie Moryń mogą bezpłatnie wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny

  Ośrodku Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego skorzystania z wózków inwalidzkich, kul czy rowerów trójkołowych. Sprzęt trafił do gminy w ramach wspólnego projektu jaki na terenie całego kraju prowadzi Fundacji Eco Textil i Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki

 • 20 września 2019

  Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Wschowa

  Stowarzyszenie Bliżej Autyzmu we Wschowie prowadzi bezpłatną wypożyczalnię rowerów trójkołowych. Teraz ich wypożyczalnia wzbogaciła się o kolejne sprzęty ortopedyczne: wózki inwalidzkie, balkoniki i kule to efekt wspólnego działania Lubuskiego Oddziału Okręgowe PCK i Fundacji Eco Textil

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję