10 maja 2022
2022

O naszych wypożyczalniach nadal głośno.

O naszych wypożyczalniach nadal głośno. Osób potrzebujących wsparcia jest bardzo dużo, nie każdy wie o naszej dzielności i możliwości bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego.  Sieć punktów w których bezpłatnie wypożyczamy sprzęt rehabilitacyjny to jedno z podstawowych zadań które z ogromnym sukcesem realizuje Fundacja Eco Textil.

 

Na terenie województwa zachodniopomorskiego aktywnie działa już 19. wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Osoby potrzebujące mogą korzystać ze specjalnych rowerów trójkołowych, chodzików, kul i wózków – a to wszystko całkowicie bezpłatnie. Placówki prowadzone są przez Fundację Eco Textil wspólnie z partnerami. Ich działalność jest możliwa dzięki odzieży oddawanej do specjalnych pojemników. Czytamy na portalu echomedia.info

 

Przypomnijmy na terenie całego kraju działa 225 takich punktów. Stale poszukujemy nowych partnerów do współpracy.

Szukamy Fundacji, organizacji pozarządowych, szkół specjalnych, jednostek samorządowych w miastach powiatowych, które dysponują odrobiną miejsca, czasu oraz chęci do prowadzenia punktu wypożyczeni. Wypożyczalnia jest całkowicie bezpłatna, zarówno wypożyczający jak i Partnerzy Fundacji ( jednostki koordynujące działania organizacyjne) nie ponoszą żadnych kosztów związanych z korzystaniem ze sprzętu rehabilitacyjnego.

Zadania partnera Fundacji :

  • udziela informacji dotyczących terminów wypożyczenia,
  • wydaje sprzęt osobom niepełnosprawnym,
  • prowadzi rejestr wypożyczeni
  • zbiera informacje dotyczące uszkodzeń ( i przekazuje je do Fundacji w celu przeprowadzenia konserwacji lub wymiany sprzętu)

Fundacja zapewnia sprzęt, naprawy oraz ewentualną wymianę uszkodzonego sprzętu na nowy. Organizacje, które chciałby nawiązać współpracę zapraszamy do kontaktu.

 

 

Wcześniejsze wpisy

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję