4 września 2018

Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Krakowie już otwarta!

Darmowa wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych w Krakowie już otwarta! Przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ulicy Olszańskiej 5 została uruchomiona wypożyczalnia 3-kołowych rowerów. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą: dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli.

Wypożyczalnię uruchamia Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Wszystko dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil. Małopolski PCK otrzymał rowery od w ramach projektu „Rower dla niepełnosprawnego” w zamian za środki uzyskane ze zbiórki używanej odzieży.

W wypożyczalni będzie dostępnych dziesięć pojazdów w trzech rozmiarach: na kołach 24-calowych dla osób o wzroście powyżej 155 cm, o kołach 20 cali (średnie) do 150 cm wzrostu i 16 cali dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery  rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opierać się będzie się na zasadzie „z ręki do ręki”- osoby poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowery, bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do wypożyczalni. Rowery można wypożyczyć bezpłatnie na maksymalnie 14 dni.

Więcej informacji: tel. 500-033-266

Fundacja stale poszukuje osób, które chciałyby pomóc promować inicjatywę i nowych koordynatorów akcji. Chętni mogą zgłaszać się na: fundacja@ecotextil.pl

 

Wcześniejsze wpisy

 • 30 sierpnia 2018

  O naszych rowerach coraz głośniej

  Bezpłatne rowery rehabilitacyjne!
  Fundacja Eco Textil podarowała osobom z niepełnosprawnościami ponad 5 tys. rowerów rehabilitacyjnych za łączną kwotę 10 mln zł. Z racji ogromnego zapotrzebowania na ten specjalistyczny sprzęt, rok temu zaczęła tworzyć sieć bezpłatnych wypożyczalni w całej Polsce. Dziś telefony urywają się i Fundacja nie nadąża z kolejnymi wypożyczalniami - brakuje koordynatorów.

 • 29 sierpnia 2018

  W Gliwicach i Bytomiu też działamy

  Gliwice i Bytom! Kolejne 2 bezpłatne wypożyczalnie rowerów rehabilitacyjnych. Zapraszamy do korzystania i aktywnego spędzania czasu

 • 24 sierpnia 2018

  W Tychach powstała wypożyczalnia rowerów dla osób starszych i niepełnosprawnych

  W Tychach powstała wypożyczalnia rowerów dla osób starszych i niepełnosprawnych. W Tychach na Czułowie powstała wypożyczalnia rowerów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Kilka tygodni informowaliśmy, że fundacja Eco Textil szuka koordynatora w Tychach i znalazła. Do miasta trafiło w sumie 5 rowerów. Partnerem fundacji został Klub Sportowy Czułowianka.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję