20 stycznia 2021
2021

Otwarcie nowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców gminy Oświęcim

Pandemia jest ciężkim czasem dla wielu osób, dlatego z radością informujemy o wydarzeniu, które w ostatnim czasie dało nam namiastkę normalności  – w gminie Oświęcim powstała już 213. placówka, w której można bezpłatnie wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny.

Punkt mieści się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Beskidzkiej 100 w Grojcu. Do dyspozycji jest pięć wózków, cztery chodziki i cztery pary kul ortopedycznych.

 

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni

W wypożyczalni dostępnych jest 5 wózków, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Do dyspozycji są także 4 par kul ortopedycznych, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei 4 chodziki rehabilitacyjne będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu 33 846 64 20, 33 846 64 codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Wcześniejsze wpisy

  • 28 września 2020

    #Jeanswmoimstylu – Przekazanie rowerów dla uczniów ZSS w Piasecznie

    Pamiętacie naszą akcję #Jeanswmoimstylu w Designer Outlet Warszawa? Dzięki środkom pozyskanym właśnie z tego recyklingu wspólnie z Designer Outlet mogliśmy wspomóc lokalną placówkę opiekuńczo-wychowawczą – wybraliśmy Zespół Szkół Specjalnych znajdujący się w Piasecznie przy ulicy Bolesława Chrobrego 83.

  • 22 września 2020

    Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Świętochłowicach

    209 tego typu miejsce w Polsce. Mieszkańcy Świętochłowic mogę bezpłatnie korzystać z sprzętu rehabilitacyjnego. Do dyspozycji osoób potrzebujących są  rowery trójkołowe, wózki dla niepełnosprawnych, balkoniki i kule. Punkt wypożyczeń działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wallisa 4.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję