26 lutego 2020

Piękny dar fundacji Eco Textil dla specjalnego ośrodka w Kielcach

W piątek w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach prezes Fundacji Eco Textil ze Skarżyska – Kamiennej, Monika Lipnicka, przekazała placówce specjalne łóżko medyczne. To nowoczesne, sterowane pilotem urządzenie z materacem przeciwodleżynowym, będzie służyć niepełnosprawnym podopiecznym ośrodka.

Za prezent dziękowały dyrektor Joanna Błońska i Marzanna Wiśniewska, prezes kieleckiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Podkreślały, że łóżko ich wychowankom bardzo się przyda. Co ciekawe, Fundacja Eco Textil łóżko przekazało najpierw do działającego przy redakcji Echa Dnia sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na licytację podczas ostatniego finału. Fundacja sama urządzenie wylicytowała, by w końcu przekazać je do ośrodka przy Chęcińskiej.

– Cieszę się, że mogliśmy pomóc dwukrotnie. Zarówno orkiestrze, jak i państwa wychowankom – mówiła w piątek Monika Lipnicka.

Warto dodać, że przy Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym działa jedna z ponad 200 bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, jakie w całej Polsce założyła Fundacja Eco Textil wraz z licznymi partnerami. W Kielcach można za darmo wypożyczać specjalne, trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Skarżyska fundacja od kilku miesięcy prowadzi również bezpłatną, internetową wypożyczalnię. Ma do dyspozycji łóżka takie, jak przekazane kieleckiej placówce, wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne. Do tej pory skorzystało z nich blisko 500 osób z całej Polski. Eco Textil pieniądze na działalność zdobywa z przetwarzania odzieży używanej, którą zbiera do specjalnych kontenerów.

 

źródło: www.kielce.naszemiasto.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 18 lutego 2020

  207 wypożyczalnia w Nowogardzie

  W Nowogardzie została utworzona kolejna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Pod patronatem Urzędu Miasta balkoniki kule wózki i rowery trójkołowe mieszkańcy mogą wypożyczać bezpłatnie. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Robert Czapla. Punkt mieści się w w budynku RCP przy ulicy Wojska Polskiego 3.

 • 7 lutego 2020

  Zrób porządek w szafie- rusza III edycja akcji

  Misją naszej fundacji jest nie tylko pomoc niepełnosprawnym, ale i edukacja ekologiczna. Od kilku lat działamy na rzecz zwiększenia świadomości społeczeństwa, że niepotrzebna odzież nie jest zwykłym odpadem, ale pełnowartościowym surowcem wtórnym, który powinien, a dzięki firmie Wtórpol ma szansę ponownie trafić na rynek. Rusza trzecia edycja akcji „Zrób Porządek w Szafie” - zapraszamy szkoły do udziału!

 • 6 lutego 2020

  Wypożyczalnia sprzętu dział już w Gorzowie Wielkopolskim

  Ogólnopolska sieć wypozyczalni sprzętu rehabilitacyjnego stale się rozrasta. Na naszej Fundacyjnej mapie pojawił się nowy punkt . Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego oraz okolicznych miejscowości mogą zgłosić się do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża przy ulicy Chrobrego 28 i bezpłatnie wypożyczyć rower trójkołowe, wózek balkonik czy kule.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję