4 lutego 2015
2015
Rowery Eco Textil

Podsumowanie roku 2014.

Rok 2014 był dla nas bardzo pracowitym, ale i wymiernym w efekty czasem. Fundacyjną działalność oparliśmy o nasz autorski program “Rower dla Niepełnosprawnego”. Dziś z dumą możemy powiedzieć – udało się i było warto. Idea społecznej solidarności, którą wyraża hasło „ Oddajesz niepotrzebną odzież – fundujesz rower dla niepełnosprawnego” spotkała sięze zrozumieniem społeczeństwa. Dzięki temu mogliśmy działać z rozmachem, który przerósł najśmielsze oczekiwania. Setki uśmiechniętych dzieci, które niejednokrotnie pierwszy raz same jechały na rowerze. Nie mniej wzruszających listów, rysunków, miłych słów od osób, którym przekazaliśmy rowery rehabilitacyjne oraz coraz powszechniejszy widok osób na trójkołowcach z logo Eco Textil na ulicach miejscowości w całej Polsce to najlepszy dowód, że program realizowany przez Fundację okazał się strzałem w dziesiątkę.

Od początku realizacji programu, który zainaugurowaliśmy pod koniec 2014 roku przekazaliśmy 911 rowerów trójkołowych, o wartości ponad 1 900 000zł.
Na 105 rowerów beneficjenci programu otrzymali dofinansowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W 45 przypadkach wnioskujący samodzielnie pokryli 30% kosztów zakupu roweru.

Rozpoczynając działania pilotażowe z końcem 2013 roku nie spodziewaliśmy się, że po roku trójkołowych cyklistów będziemy liczyć w setkach, a nie w dziesiątkach. Zainteresowanie programem, oraz ogromne zapotrzebowanie na rowery rehabilitacyjne skłoniło nas do rozszerzenia grona o osoby pełnoletnie, szkoły specjalne oraz inne instytucje i fundacje, które na co dzień sprawują opiekę nad niepełnosprawnymi. Fundacyjny licznik wciąż bije i nieuchronnie zbliża się do  liczby czterocyfrowej. Niebawem przekażemy tysięczny rower, na co czekamy z niecierpliwością.
W 2015 roku Fundacja kontynuuje program „Rower dla niepełnosprawnego”.

W związku z malejącym zainteresowaniem jednej z form przyznawania rowerów rehabilitacyjnych, polegającą na współudziale finansowym PFRON i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie Fundacja rezygnuje z niej.

Przyznawanie pojazdów będzie się odbywać przy pełnym pokryciu kosztów przez Fundację Eco Textil. Uproszczenie zasad pozwoli na ograniczenie formalności i przyspieszy procedury rozpatrywania wniosków.

Osoby zainteresowane otrzymaniem roweru prosimy o bezpośredni kontakt z Fundacją

 

Wcześniejsze wpisy

  • 4 lutego 2015

    Zabawa w SOSW nr2

    W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr2 przy ulicy Spacerowej w Skarżysku – Kamiennej odbyła się zabawa karnawałowa i przedstawienie jasełkowe. Wystąpili wychowankowie placówki, niepełnosprawne dzieci i młodzież, oraz wolontariusze...

  • 23 stycznia 2015

    Za rok 1% dla Eco Textil

    Miło nam poinformować, że Fundacja Eco Textil “Od Was dla Was” otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Nasz numer KRS to 0000410831. Dzięki temu w przyszłym roku osoby chcące nas wesprzeć...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję