10 listopada 2022
2022

Pojemniki na odzież – jak z nich korzystać?

Robiąc porządki w  szafie, podejmujemy decyzję – co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami. Najprostszym sposobem jest wrzucenie ich do specjalnego kontenera na odzież używaną. W całej Polsce jest 65 tysięcy pojemników z logo Fundacji Eco Textil i Polskiego Czerwonego Krzyża. Jeśli zdecydujesz się przekazać odzież do któregoś z nich, zyskasz pewność, że nic, co tam trafi, nie skończy na wysypisku. Każda rzecz zostanie zagospodarowana i ponownie wykorzystana.

Korzystanie z naszych kontenerów jest darmowe i proste. Łatwo je znaleźć, ustawiane są w dogodnych lokalizacjach. Tam, gdzie w drodze na zakupy, do szkoły czy pracy można bezpiecznie zatrzymać auto i pozbyć się niepotrzebnych ubrań. Przy okazji, warto pamiętać o kilku drobnych, ale istotnych kwestiach.

 • Segregując ubrania do pozbycia się, sprawdź zawartość ich kieszeni. Któryś z domowników mógł w nich zostawić pieniądze, dokumenty czy kluczyki od samochodu.
 • Niepotrzebną odzież zapakuj do średniej wielkości foliowych  worków, do kontenera wrzuć cały worek, a nie ubrania luzem.
 • Do kontenera możesz wrzucać wszelkiego rodzaju ubrania, pościel, pluszowe zabawki, zasłony i firanki, paski, torebki, nakrycia głowy i buty.
 • Do kontenerów nie należy wrzucać tekstyliów mokrych, odpadów komunalnych ani ścinków tapicerskich.
 • Zawsze paruj buty przed wrzuceniem ich do pojemnika. Na przykład wiążąc sznurowadła. Wówczas mogą jeszcze komuś posłużyć. Buty wrzucone luzem mogą być wykorzystane jedynie do produkcji paliwa alternatywnego. W ciągu jednej, 8 – godzinnej zmiany przez naszą sortownię przechodzi 1,5 miliona sztuk ubrań. Znalezienie drugiego buta do pary jest po prostu niemożliwe.
 • Jeśli kontener jest przepełniony, nigdy nie zostawiaj worków z odzieżą obok niego. W pobliżu na pewno znajdziesz inny pojemnik.
 • Jeśli zauważysz, że pojemnik jest przepełniony, wywrócony  lub zniszczony, poinformuj nas o tym. Na każdym kontenerze znajduje się jego numer, oraz numer telefonu na naszą infolinię. Zgłoszenie o przepełnionym lub uszkodzonym pojemniku można również zgłosić wysyłając wiadomość SMS na wskazany na pojemniku numer telefonu, podając lokalizacje lub jego numer.

Pamiętajmy, każda rzecz, która trafi do kontenera zostanie wprowadzona do drugiego obiegu.

Wcześniejsze wpisy

 • 8 listopada 2022

  Rower dla pani Reginy

  Rowery trójkołowe to nasz pierwszy i najważniejszy projekt. Obecnie są dostępne w bezpłatnej wypożyczalni internetowej oraz w sieci punktów stacjonarnych. Jest ich 226 na terenie kraju. Niedawno świętowaliśmy 3 lata...

 • 3 listopada 2022

  Razem dla ludzi i przyrody BNP Paribas i Eco Textil

  Przez dwa miesiące pracownicy jednego z warszawskich oddziałów BNP Paribas  Group Service Center S.A. brali udział w ekologicznej i charytatywnej akcji. Ich zadaniem było zrobienie porządków w swoich szafach. Niepotrzebne...

 • 28 października 2022

  Internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma już 3 lata.

  Internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego ma już 3 lata. Minęły trzy lata od otwarcia naszej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Działalność rozpoczęła tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa i związanym z nią lockdownem....

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję