25 kwietnia 2022
2022

Razem z BNP Paribas Group Service Center S.A. dla dobra planety – zbiórka odzieży w centrali banku

Trwa wiosenna akcja “Zrób porządek w szafie”. Tym razem zbiórka niepotrzebnych ubrań odbywa się nie tylko w szkołach. Na nasz apel odpowiedział BNP Paribas Group Service Center S.A.

BNP Paribas Group Service Center S.A. przywiązuje ogromną uwagę do działań na rzecz poprawy kondycji naszej planety. Organizacja tworzy programy edukacyjne, wdraża eko-usprawnienia i wspiera swoich klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną. Dobro o stan środowiska naturalnego to wartości, jakimi w codziennej pracy kieruje się również zespół Wtórpolu i działającej przy niej  Fundacji Eco Textil.

Dlatego postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie zrealizować projekt skierowany do personelu banku, mający na celu dawanie niepotrzebnym ubraniom drugiego życia.

 

Troska o środowisko i pomoc osobom potrzebującym

Na czym polega cała akcja? Fundacja Eco Textil dostarczyła do centrali banku pojemnik na odzież używaną. Przez dwa miesiące (kwiecień-maj) pracownicy placówki mogą oddawać do tego kontenera niepotrzebną odzież, która później dzięki działalności firmy Wtórpol, otrzyma drugie życie.

W zamian za przekazanie ubrania, działająca przy Wtórpolu Fundacja Eco Textil podaruje specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla organizacji wskazanej przez BNP Paribas Group Service Center S.A. Akcja zakończy się pod koniec maja – wtedy też poinformujemy, ile odzieży udało się zebrać i jaka konkretnie placówka otrzyma wsparcie w postaci sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Dziękujemy za wspólne działanie – razem dbajmy o naturę!

Wcześniejsze wpisy

 • 19 kwietnia 2022

  Dzień Rowerowy – świętujmy go aktywnie!

  19 kwietnia przypada Dzień Rowerowy – to doskonała okazja, żeby zadbać nie tylko o nasze zdrowie fizyczne, ale również dobre samopoczucie. Wiadomo przecież, że aktywność fizyczna wspiera koncentrację i pracę...

 • 11 kwietnia 2022

  Wózek dla Pani Izabeli

  W ostatnim czasie Fundacja Eco Textil dostarczyła wózek inwalidzki  dla Pani Izabeli mieszkanki Lublina. Pani Izabela wypełniła wniosek w naszej wypożyczalni internetowej, zamówiony sprzęt dotarł do Lublina. Wózek umożliwiają przemieszczanie...

 • 4 kwietnia 2022

  Fundacja Eco Textil ma 10 lat! Wspólnie pomagamy na wielką skalę

  W tym roku nasza fundacja obchodzi pierwszy, „okrągły” jubileusz. Minęło 10 lat od jej powstania. W ciągu minionej dekady staraliśmy się nieść pomoc potrzebującym w całej Polsce i z dumą możemy stwierdzić – udało się! To właściwy moment, by opowiedzieć o początkach, rozwoju i obecnej działalności Fundacji Eco Textil. Zapraszamy do lektury.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję