23 lipca 2018
2018

Rehabilitacja na trzech kółkach. Węgorzewo

Trzy trójkołowe rowery trafiły do wypożyczalni rowerów prowadzonej w ekomarinie przez węgorzewską Spóldzielnię Socjalną Węgorzewianka. Trzy kółka niech Państwa nie zmylą: to specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony dla osób starszych, ale też borykających się z wadami postawy czy innymi dolegliwościami układu ruchu, przy których zaleca się wzmacnianie siły mięśni.

W piątek, 20 lipca (podczas tegorocznych Dni Węgorzewa) rowery gminie Węgorzewo − na ręce burmistrza Węgorzewa Krzysztofa Piwowarczyka − oficjalnie przekazał Sławomir Kowalikowski, przedstawiciel Polskiego Czerwonego Krzyża w województwie warmińsko-mazurskim. Jesteśmy jednym z pierwszych pięciu miast w naszym regionie, którym PCK ufundował taki sprzęt.

− Węgorzewo to miejsce znane z turystyki rowerowej. Poza tym na naszą propozycję Spółdzielnia Socjalna Węgorzewianka i samorząd gminny zareagowali szybko i chętnie, nic więc dziwnego, że stało się jednym z naszych pierwszych beneficjentów − mówi Sławek Kowalikowski. − Niech sprzęt służy lokalnej społeczności, mieszkańcom miasta, gminy, powiatu, a także odwiedzającym ten malowniczy zakątek Mazur. Na zdrowie! Docelowo, do końca maja przyszłego roku, takie trójkołowe rowery mają się znaleźć w każdym polskim powiecie.

Jak zaznacza koordynator akcji, trójkołówki to prezent nie tylko od PCK, ale także od nas wszystkich − zostały zakupione ze środków uzyskanych ze sprzedaży używanych tekstyliów. Specjalne pojemniki oznakowane czerwonym krzyżem w całej Polsce, w tym w Węgorzewie, funkcjonują od trzech lat. Wciąż zachęcamy do wrzucania do nich czystej odzieży, pluszaków i pościeli − posłużą potrzebującym lub zostaną sprzedane na materiał do produkcji innych wyrobów (a przychody przeznaczone na przykład na żywność czy takie akcje jak ta z rowerami rehabilitacyjnymi).

 

− Za rowery Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi serdecznie dziękujemy. Jeszcze małe serwisowe przygotowanie do użytku i sprzęt będzie dostępny w wypożyczalni rowerów w ekomarinie. Będzie można go wynajmować na czas od jednego do trzech tygodni − mów Zbigniew Śmierzyński, prezes spółdzielni Węgorzewianka.

Wypożyczalnia rowerów w ekomarinie (bulwar Loir-et-Cher 4, 11-600 Węgorzewo)

od 16 czerwca do 30 września czynna jest w godz. 7.00-21.00. Tel.: 514 004 352

 

źródło: https://wegorzewo.pl

Wcześniejsze wpisy

  • 12 lipca 2018

    W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości

    Rowery terapeutyczne otrzymał punkt przedszkolny i placówka terapeutyczna Niebieski Krokodyl w Szczecinie. Z tej okazji wychowankowie wraz z rodzinami, opiekunami i grupą animacyjną świętowali na Festynie Rodzinnym.

  • 9 lipca 2018

    Julia z Radomyśla Wielkiego

    "W imieniu córki Julii chcę bardzo serdecznie podziękować Waszej Fundacji za przekazany rower.Teraz Julia może już bezpiecznie jeździć na swoje ulubione wycieczki rowerowe. ..Dziękujemy!!! "

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję