8 sierpnia 2018

Rower Eco Textil na 75. Tour de Pologne

Swoją obecność jako partner Tour de Pologne, PCK zaakcentował już w maju i czerwcu na wyścigach Vienna Life Tour de Pologne, podczas których instruktorzy PCK uczyli zasad udzielana pierwszej pomocy.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne została zaplanowana wyłącznie na południu Polski (województwo małopolskie i śląskie). Organizatorzy twierdzą, że wyścig będzie bardziej wymagający niż w poprzednich latach.

 

Tour de Pologne rozpoczął się 4 sierpnia w Krakowie. Na początek kolarze mają do pokonania trzy płaskie etapy. Pierwszy Kraków – Kraków, drugi Tarnowskie Góry – Katowice oraz trzeci Stadion Śląski – Zabrze. Czwartego dnia na trasie pojawią się góry, a peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. I ta górska sceneria będzie towarzyszyć peletonowi do samego końca. Kolejne etapy także będą obfitowały w trudne podjazdy. Piąty etap poprowadzi z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej, szósty z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej, a finałowy królewski etap zostanie rozegrany na rundach wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

 

Na mecie każdego etapu (Kraków, Katowice, Zabrze, Szczyrk, Bielsko Biała, Bukowina Resort, Bukowina Tatrzańska) Polski Czerwony Krzyż ma swoje stoisko promocyjne, na którym instruktorzy prezentują zasady udzielana pierwszej pomocy. W naszym namiocie prezentujemy również specjalny rower trójkowy (rehabilitacyjny), który Fundacja Eco Textil przekazuje w ramach współpracy przy projekcie Tekstylia PCK. Od 2015 roku dzięki Fundacji Eco Textil przekazało podopiecznym już ponad 2600 takich specjalnych rowerów.  Osoby które chcą wnioskować o rower mogą udać się do najbliższego oddziału PCK i tam złożyć niezbędne dokumenty.

 

Członkowie Grup Ratownictwa PCK dbają o zabezpieczenie medyczne wyścigu, a wolontariusze PCK wspierają zabezpieczenie trasy przejazdu wyścigu.

Dodatkowo w kolumnie reklamowej wyścigu, przez głównym peletonem kolarzy jedzie nasz specjalnie oznakowany samochód PCK, który promuje działania Czerwonego Krzyża.

 

 1. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowy Wyścig Niepodległości 4-10 sierpnia:

1 etap: Kraków Rynek Główny – Kraków, 132 km

2 etap: Tarnowskie Góry – Katowice, 156 km

3 etap: Stadion Śląski – Zabrze, 140 km

4 etap: Jaworzno – Szczyrk, 179 km

5 etap: Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała, 152 km

6 etap: Zakopane – Bukowina Resort, 130 km

7 etap: BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska, 136 km.

 

Polski Czerwony Krzyż w 2019 roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia pod hasłem: „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich”. Tour de Pologne jest doskonałą okazją, aby zaakcentować ten fakt. Organizacja przez 100 lat zawsze była blisko ludzi i ich potrzeb, otwarta na wszystkich, silna siłą wolontariuszy i osób dobrej woli, które wspierały szczytne cele. Przez ostatnie 10 lat Polski Czerwony Krzyż sukcesywnie rozbudowywał potencjał Grup Ratownictwa PCK i szkolił instruktorów pierwszej pomocy. To ratownicy i wolontariusze PCK pomagali w ostatnich latach w najbardziej kryzysowych sytuacjach, jakie miały miejsce w Polsce: powódź tysiąclecia 1997, powodzie w 2010 i 2012, zawalenie hali w Chorzowie w 2006 roku, czy burze na Pomorzu w 2017 roku. W ciągu roku Polski Czerwony Krzyż szkoli z pierwszej pomocy ponad 70 000 osób.

www.pck.pl

Wcześniejsze wpisy

 • 6 sierpnia 2018

  Trójkołowe rowery dla niepełnosprawnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

  W środę 1 sierpnia Fundacja Eco Textil od Was dla Was ze Skarżyska – Kamiennej, przekazała Stowarzyszeniu na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” pięć trójkołowych rowerów dla osób z niepełnosprawnością. Tego dnia ruszyła również pierwsza w Ostrowcu wypożyczalnia sprzętu.

 • 31 lipca 2018

  O rowerach wieczorową porą

  W sobotę 28 lipca na zaproszenie redaktor Agnieszki Lipki - Barnett byliśmy gośćmi programu "Wieczór RDC" w Radiu Dla Ciebie. W studiu przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie mieliśmy możliwość opowiedzieć o działalności naszej fundacji, w szczególności o programie tworzenia Bezpłatnych Wypożyczalni Rowerów Rehabilitacyjnych.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję