17 lutego 2022
2022

Rower trójkołowy pojechał do Elbląga

Współpraca Fundacji EcoTextil  z oddziałami Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie całej Polski . Tym razem o pomoc poprosiliśmy  kolegów z  oddziału PCK w Olsztynie.  Dzięki ich wsparci udało się dostarczyć rower trójkołowy do Elbląga.  Będzie z niego korzystać mały Kubuś.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem działają liczne punktu w których można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny. Można je znaleźć między innymi w  Ełku, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynie, Węgorzewie, Olecku, Piszu, Nidzicy, Szczytnie, Iławie, Mrągowie, Lidzbarku Warmińskim, Gołdapi, Kętrzynie, Braniewie, Giżycku, Elblągu ,Bartoszycach ,Morągu ,Działdowie, Ostródzie i  Kętrzynie

W podsumowaniu aktywności wypożyczalni stacjonarnych mimo pandemii i ograniczeń wynikających z pracy zdalnej punkty wypożyczające sprzęt rehabilitacyjny działały bardzo aktywnie. Według zebranych danych tylko na województwie warmińsko- mazurskim z naszego wspólnego wsparcia skorzystało ponad 150 osób. Duże zainteresowanie miały wózki inwalidzkie i kule ortopedyczne. Jednak trzeba zaznaczyć, że w sezonie letnim największą popularnością  cieszyły się rowery trójkołowe.

W samej Ostródzie z rowerów , wózków inwalidzkich , kul i balkoników skorzystało pond 70 osób. Ze względu na zbliżający o się  nowy sezon rowerowy zachęcamy do składania wniosków o rowery trójkołowe, zarówno poprzez system on-line jak i kontaktując się z poszczególnymi punktami stacjonarnymi.

 

Wcześniejsze wpisy

 • 14 lutego 2022

  Pan Stanisław na rowerze

  Czekając na pierwsze promienie wiosennego słońca pokazujemy naszych cyklistów dla których jazda na rowerze to ważny element codziennego życia.

 • 11 lutego 2022

  Światowy dzień chorego

  Światowy Dzień chorego obchodzony co roku 11 lutego. Święto to zostało ogłoszone przez Papieża Jana Pawła II 30 lat temu (  w 1992r.) Głównym celem utworzenie tego święta jest zapewnienie lepszej opieki chorym, modlitwa za wszystkich cierpiących zarówno duchowo jaki i fizycznie oraz popieranie zaangażowania wolontariatu.

 • 9 lutego 2022

  Kolejne łóżko przekazane

  Zimowa aura za oknem to niezwykle urokliwy widok. Niestety taka pogoda czasem bywa niebezpieczna. Złamania, skręcenia zdarzają się nie tylko na stokach narciarskich.  Chwila nieuwagi i niefortunny upadek na oblodzonym może mieć poważne konsekwencje.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję