27 czerwca 2019

Rowery dla potrzebujących w Lginiu

Wschowskie stowarzyszenie otrzymało rowery za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowej Soli. Zakupiono je ze sprzedaży ubrań, które na co dzień wrzucane są do specjalnych kontenerów. – Odzież, która nie spełnia oczekiwań PCK została przekazana na rzecz Fundacji Eco Textil, a ta w zamian za to funduje rowery – wyjaśnia Grażyna Krzyśko, dyrektor oddziału rejonowego PCK w Nowej Soli.

To już druga tego typu wypożyczalnia w powiecie. W kwietniu uruchomiono podobną we Wschowie. – Trójkołowce cieszą się dużym zainteresowaniem. Obecnie na wypożyczeniu są wszystkie jakie posiadamy w swojej siedzibie. Mamy nadzieję, że podobnie będzie tutaj – nie ukrywa radości Justyna Kowalczykowska, prezes Stowarzyszenia ,,Bliżej Autyzmu”.
Rowery w Lginiu dostępne są w dwóch rozmiarach. Można je wypożyczyć w budynku przy plaży głównej, zarządzanym przez CKiR we Wschowie. Oficjalne przekazanie trójkołowców nastąpiło w niedzielne popołudnie. Wydarzenia połączono z oficjalnym otwarciem sezonu wakacyjnego.

Wcześniejsze wpisy

 • 10 czerwca 2019

  Razem dbamy o czysty Świat!

  Niedawno mieliśmy przyjemność wziąć udział w pikniku pracowniczym firmy LPP (do niej należą popularne marki odzieży – Reserved, Cropp, Sinsay czy Mohito).
  Podczas imprezy pracownicy LPP wrzucali do naszych pojemników używaną odzież, przyniesioną z domów. Wietrzenie szaf przyniosło niesamowity efekt – w ciągu trzech godzin zebrano ponad pół tony ubrań! Tekstylia Fundacja zamieniła na trzy trójkołowe rowery rehabilitacyjne które trafiły do szkoły w Krakowie

 • 4 czerwca 2019

  Rowery Trójkołowe dostępne w Wieluńskiej Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

  W ramach projektu „Centrum Usług Środowiskowych w powiecie wieluńskim” w II LO w Wieluniu, Zarząd Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego dokonał uroczystego otwarcia bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Zasoby wypożyczalni powiększyły się także o rowery rehabilitacyjne dzięki współpracy z panem Michałem Siemińskim z Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK w Łodzi.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję