12 października 2018

Rowery dla ZPSWR w Cieszynie

4 października, 2018 roku cieszyński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża dzięki Fundacji EcoTextil przekazał ZPSWR w Cieszynie kolejne trzykołowe rehabilitacyjne rowery, słynące ze swoich innowacyjnych rozwiązań technicznych.

 

Cztery specjalne rehabilitacyjne rowery trafiły do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Rowery otrzymane od cieszyńskiego oddziału PCK trafiają do podopiecznych ZPSWR w Cieszynie nie pierwszy raz. W 2015 i 2016 roku takie same rowery trafiły już m.in. do wychowanki Ośrodka Rehabilitacyjno Wychowawczego przy ZPSWR w Cieszynie oraz do niepełnosprawnej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, zamieszkałej w Zbytkowie.

Od przyszłego tygodnia podopieczni oraz uczniowie ZPSWR w Cieszynie będą mogli może wypożyczyć dla siebie taki rower. Jak mówi w rozmowie z “Gwiazdką Cieszyńską” Tomasz Piwocha, w-ce prezes cieszyńskiego oddziału PCK – z rowerków korzystają wychowankowie ZPSWR w Cieszynie, jednak idea jest taka, aby mogły z nich korzystać dzieci i młodzież z całego powiatu.

Jeśli byłaby potrzeba i chęć otwarcia wypożyczalni takich rowerów w innym miejscu w powiecie, to bardzo chętnie postaramy się o kolejne rowery – mówi Tomasz Piwocha i dodaje, że są to rowery specjalistyczne, które umożliwiają dzieciom z pewnymi dysfunkcjami poczuć wiatr we włosach tak, aby same o własnych siłach mogły poruszać się na tym rowerze bez pomocy opiekuna, rodzica. Osoby zainteresowane specjalistycznymi rowerami mogą uzyskać informację pod numerem telefonu 502409589. – Chodzi przede wszystkim o to, aby dzieci z pewnymi dysfunkcjami mogły likwidować wszelkie bariery związane z niepełnosprawnością – dodaje Tomasz Piwocha.

Uroczyste przekazanie rowerów odbyło się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie w samo południe. Rowerki osobiście odebrali podopieczni i wychowankowie ZPSWR, w towarzystwie pani dyrektor oraz przedstawicieli firmy Fundacji EcoTextil oraz cieszyńskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Źródło: www.gwiazdkacieszynska.pl

 

Wcześniejsze wpisy

  • 1 października 2018

    Wypożyczalnia w Lubsku już działa!

    21 września 2018 roku, przy przystani kajakowej nad zalewem „Karaś”, zostały przekazane do użytku mieszkańców gminy specjalne rowery dla osób niepełnosprawnych, ufundowane przez Fundację ECOTEXTIL oraz Polski Czerwony Krzyż. „Lubskie Plenerowe Spotkanie Osób Niepełnosprawnych” – bo taką nazwę przyjęła dzisiejsza uroczystość - zostały zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubsku. Zaproszeni goście m.in. z Zielonej Góry, Krosna Odrzańskiego, Gubina i Żar, byli świadkami grupowego przecięcia wstęgi, oficjalnie otwierającego pierwszą takiego rodzaju wypożyczalnię w województwie lubuskim!

  • 25 września 2018

    XII Integracyjny Rajd Rowerowy

    Na terenie powiatu skarżyskiego odbył się XII Integracyjny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych. W sportowo - rekreacyjnym wydarzeniu wzięło udział 50 osób. Trasa wiodła ze Skarżyska - Kamiennej do Suchedniowa i z powrotem, łącznie kilkanaście kilometrów. Dla niepełnosprawnych rowerzystów była to wspaniała przygoda. Dla wszystkich uczestników na mecie czekały słodkie niespodzianki.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję