14 listopada 2014
2014
Rowery Eco Textil

Rowery pod Giewontem

P1130820W środę 12 listopada przedstawiciele Fundacji Eco Textil „Od Was dla Was” odwiedzili ośrodek Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zakopanem. Ta placówka opiekuje się 130 osobami. Współpracę podjęliśmy jakiś czas temu. Podopieczni ośrodka wykonali pomoce dydaktyczne dla swoich rówieśników w Kamerunie. Wówczas firma Wtórpol, której właściciel jest założycielem i fundatorem Eco Textil, podjęła się bezpłatnego dostarczenia podarunków ze Stolicy Tatr do Afryki. Teraz do zakopiańskiego ośrodka przywieźliśmy trzy rowery rehabilitacyjne w różnych rozmiarach. Było to możliwe dzięki pomocy Jakuba Sikorskiego, asystenta burmistrza miasta Zakopane. – Mam nadzieję, że pomogą wam w codzienej rehabilitacji i będą wykorzystywane do wycieczek – mówiła Monika Lipnicka, prezes fundacji. Do rowerów dołączono komplet rowerowych kasków. – To piękny przejaw raczkującej w Polsce społecznej odpowiedzialności biznesu – stwierdził Andrzej Sekuradzki, dyrektor placówki. Skarżyska fundacja kolejny rower podarowała ośmioletniemu Mateuszowi Bartosowi z Zakopanego. Leszek Wojteczek jest wielkim miłośnikiem Tatr i Zakopanego. Wielokrotnie wspierał osoby i instytucje z tego terenu, między innymi Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Bardzo często odwiedza Zakopane, ma też bogatą kolekcję tatrzańskich pejzaży. Od października ubiegłego roku Fundacja Eco Textil przekazała ponad 800 rowerów niepełnosprawnym w całej Polsce. Jest to możliwe dzięki osobom, które wrzucają niepotrzebną odzież do pojemników z charakterystycznym logo Eco Textil. Jest ona w stu procentach przetwarzana, a częśc zysków trafia właśnie na konto fundacji. Im więcej ubrań trafia do pojemników, tym więcej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży otrzymuje fundacyjne wsparcie.

P1130818 P1130824 P1130832

P1130839 P1130837 P1130822

Wcześniejsze wpisy

 • 7 listopada 2014

  Kolejne sześć dotarło do dzieci

  Nasz program „Rower dla Niepełnosprawnego” wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z całej Polski. W ostatnim czasie przekazaliśmy kolejnych sześć trójkołowców.

 • 30 października 2014

  Przekazanie rowerów na sesji

  Wiktoria Dolna i Kamil Hałajda-Oczkowski otrzymali podczas  sesji rady miejskiej rowery trójkołowe. Oficjalnie pojazdy przekazał Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski i Janusz Hybś z fundacji Eco Textil.

 • 24 października 2014

  Rower dla Darka

  Kolejny rehabilitacyjny trójkołowiec przekazaliśmy Dariuszowi Starzykowi z Tarnowa. Otrzymał największy z modeli „Dominika”, odpowiedni do wzrostu.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.Akceptuję